عصرهای کریسکان خاطرات امیرسعید زاده از جنگ تحمیلی و درگیری با کومله ادامه مطلب

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 990000 ریال
قیمت برای شما: 940,500 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 8 تير 1400

توضیحات

کتاب حرفه: هسته ای برگرفته از خاطرات جذاب دکتر علی اصغر سلطانیه می باشد که توسط انتشارات امیر کبیر در 606 صفحه به چاپ رسیده است.

کتاب حرفه : هسته ای در مورد چه شخصیتی است؟

علی اصغر سلطانیه تجربه فراوانی در دیپلماسی هسته‌ای و امور بین‌المللی دارد ایشان ۴۰ سال در زمینه انرژی اتمی و وزارت امور خارجه فعالیت و خدمت کرده و یکی از افرادی است که در پیشرفت صنعت هسته‌ای و پیشبرد منافع ملی ایران در عرصه سازمان‌های بین‌المللی تلاش‌های چشمگیری کردند و به عنوان متخصص فیزیک هسته ای و خلع سلاح های کشتار جمعی و امنیت بین‌المللی سال‌های زیادی به عنوان سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های بین‌المللی از جمله آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فعالیت دیپلماتیک داشته است  مجموعه خاطرات دکتر سلطانیه تصویر روشن‌تری از فعالیت دیپلمات‌های نسل او را در جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد

پیشنهاد کتاب: کتاب با بابا

در بخشی از کتاب حرفه هسته ای می خوانیم:

هیچ وقت فراموش نمی کنم، مدیرکل متعجب و شوکه شده ناگهان به سمت پنجره رفت. با دیدن نصب کوشک نخبگان، پرسید: «من تعجب می کنم! چه زمانی این مورد تصویب شد و کجا این کار انجام شده؟» گفتم: «بیش از یک تا دو سال این موضوع را با کمیته مربوطه مطرح و پیگیری کرده ام و تمام ضوابط رعایت شده است». او نشست و سپس گفت: «آقای سفیر آن تابلوی رنگ روغن که حدود چهل در شصت سانتی متر است را بالای سرتان می بینید؟ یکی از کشورها هديه داده است ، به مدت شش ماه کمیته این موضوع را بررسی کرد تا مجوز داد.

در شگفتم چگونه شما مجوز احداث یک بنا را گرفته اید؟ این بنای فرهنگی در سال ۱۳۸۸ طی مراسم رسمی با حضور حدود چهارصد نفر از دیپلمات ها، مقامات سازمان های بین المللی توسط معاون رئیس جمهور وقت، رئیس سازمان میراث فرهنگی، مدیرکل دفتر اروپایی سازمان ملل متحد و معاون دبیر کل پرده برداری شد. ای کاستا سخنان ارزشمندی در مورد عظمت فرهنگ و تمدن کشورمان ایراد کرد. در پایان یک نمونه سنگی کوچک از کوشک نخبگان نیز به رسم یادبود به رؤسای سازمان های بین المللی مستقر در وین هدیه شد.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon