خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


کتاب اصحاب امام زمان در عصر ظهور

مولف (پدیدآور) :

مروجی طبسی محمد محسن


قیمت پشت جلد: 3000000 ریال
قیمت برای شما: 2,370,000 ریال 21 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 7 بهمن 1402

توضیحات

همه ما از یاران حضرت مهدی در عصر ظهور شنیده ایم و آنها را 313 نفر، مومن پاک و با اخلاص می دانیم؛ اما آیا به راستی تعداد یاران امام زمان به همین 313 نفر ختم می شود؟ "اصحاب امام زمان در عصر ظهور" چگونه انتخاب می شوند؟

اگر به تاریخ بنگریم، برای هر یک از ائمه اصحاب و یاران مخلصی را می جوییم که درباره هر یک از آنان نیز کتابی تالیف شده است. کتاب "اصحاب امام زمان در عصر ظهور" نیز با مراجعه به منابع دست اول و معتبر سعی کرده است تا با تقسیم دوران مختلف به صورت عصر ظهور، غیبت کبری و غیبت صغری؛ یاران امام زمان را نیز تقسیم بندی و این چهره ها را معرفی کند.

بدین امید که در هنگام ظهور منجی عالم بشریت ما نیز یکی از همراهان و یاران آن حضرت باشیم.

معرفی کتاب اصحاب امام زمان در عصر ظهور:

با توجه به اینکه دوران حیات و امامت امام زمان به سه دوره غیبت صغری، غیبت کبری و عصر ظهور تقسیم می شود. یاران حضرت نیز به همین سه دوره تقسیم می شوند.

در کتاب "اصحاب امام زمان در عصر ظهور" به فلم شیخ نجم الدین طبسی و تحقیق سید محمد ناصر حیدری با توجه به روایات نقل شده از حضرات معصومین به بحث و بررسی پیرامون تعداد اصحاب، ویژگی های ایشان، ملیت و معرفی اسامی اصحاب امام زمان، پرداخته و به سوالات و شبهاتی که در این خصوص وارد شده است پاسخ داده می شود.

احادیثی در مورد اصحاب امام زمان:

امام علی (ع): آنها مردانی هستند که خدا را آنان که شایسته است می شناسند و آنان به وحدانیت خداوند آنچنان که حق وحدانیت است اعتقاد دارند.

امام صادق (ع): آنان در دل شب، از خشیت خداوند مانند مادران جوان از دست داده ناله می کنند، شب ها را با عبادت به صبح می رسانند و روزها را با روزه به پایان می برند. آنان مردان شب زنده داری هستند که زمزمه نمازشان مانند صدای کندوی زنبوران به گوش می رسد. شب ها را با شب زنده داری سپری می کنند و بر فراز اسب ها خداوند را تسبیح می گویند.

امام علی(ع): گروهی از مردان الهی دور او گرد می آیند دعوتش را بر پای می دارند و یاری اش می کنند آنها وزیران او هستند که سنگینی مسائل کشوری را بر عهده می گیرند و او را در مسئولیت بزرگی که خداوند به عهده اش گذاشته یاری می کنند.

امام جواد (ع): آنگاه که عدد مورد نظر یاران حضرت کامل شد، به اذن خدای بزرگ قیام می کند و بی درنگ به کشتار دشمنان خدا و دین خدا دست می یابد تا خدای بزرگ خشنود گردد. خداوند به دست اینان طاغوت ها و جباران را نابود می سازد و آنان را بر شرق و غرب عالم مسلط می کند.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس