خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 1500000 ریال
قیمت برای شما: 1,185,000 ریال 21 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 7 بهمن 1402

توضیحات

توی شلوغی های اول انقلاب بچه ها را جمع می کرد پشت بام خانه مان و کوکتل مولوتف درست میکرد. کاری هم به این نداشت که من افسر شهربانی هستم. یک بار گفتم: سید محمد! حواست باشه بابا جان برای ما خوبیت ندارد از این کارها بکنیم خندید و گفت: چاپید شاه... چاپید شاه...

کشورمان ایران در دل پر از موج و ناآرامی های خود تاریخ غنی و بزرگی را دیده است و انسان های مختلفی را چشیده است. یکی از آن تجربه های به شاید تلخ و پر از تجربه، دوران پهلوی است که پستی بلندی های زیادی بر خود دیده است.

رژیم پهلوی در ایران با روی کار آمدن رضا خان از سوی انگلیسی ها تاسیس و استقرار یافت. رضا شاه، روحیه خشن و استبدادی داشت. او با اینکه در ابتدا سعی می کرد این روحیه اش را آشکار نسازد؛ اما پس از مدتی با تقویت بیش از اندازه ارتش، کنترل مجلس و از بین بردن نهاد ها و شخصیت های مستقل، این روحیه مستبدانه خویش را آشکار ساخت.

کتاب "چاپید شاه" از غارت های آن زمان می گوید. روزهایی که اموال عمومی به شخصی ترین حالت ممکن درامده بود و هر کس هرچیز که  دلش میخواست را می چاپید. این کتاب در واقع یک مستند زیبای همیشه همراه شما خواهد بود. 

سرتاسر این کتاب با تصاویر زیبای سحر صدارت آرایش شده است که ظاهری بسیار جذاب به متن روان و شیوای سپیده انوشه در "چاپید شاه" در مورد پهلوی اول و دوم داده است. این کتاب بسیار مناسب برای آشنایی نوجوانان با آن دوره زمانی می باشد که در قطع خشتی و با 176 صفحه به چاپ رسیده است.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس