خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


پژوهشی در صحاح سته

مولف (پدیدآور) :

طیبیان حسین


قیمت پشت جلد: 4500000 ریال
قیمت برای شما: 4,275,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 18 دي 1401

توضیحات

پژوهشی در صحاح ستّه به قلم حجت الاسلام حسین طیّبیان به کوشش حمیدرضا شجاعی فرد.

 

صحاح سته شش كتاب روائی اهل سنت است كه عموم علمای اهل سنت عموم روایات آنها را صحیح می دانند مخصوصاً صحیح مسلم و صحیح بخاری را

مجموعه حاضر با نام، پژوهشی در صحاح سته، نگاهی عالمانه و استدلالی به برخی موضوعات مطرح شده در این شش كتاب دارد.

خدا در صحاح ستّه

جلد اول این مجموعه 7 جلدی به موضوع خداوند، اختصاص دارد تا خداوندی را كه این مكتب معرفی می كنند شناسایی و صفات آن مورد بررسی قرار گیرد.

پیامبر صلی الله علیه و آله در صحاح ستّه

دومین جلد از مجموعه ی پژوهشی در صحاح سته به موضوع پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم در صحاح اختصاص دارد. هدف مولف محترم در این مجموعه نقد و بررسی بعضی از احادیث صحاح سته است تا وجدان بیدار مؤمنین را به قضاوت بطلبد، در این مجلد، 16 مبحث كلی از نسبتهای ناروائی كه به ساحت قدس آن حضرت داده شده مورد بررسی قرار داده، تا شاید دریچه ای باشد برای تحقیق بیشتر.

اهل بیت علیهم السلام در صحاح سته

پس از آنكه خدا و رسولش با استفاده از صحاح سته در جلد اول و دوم مجموعه، پژوهشی در صحاح سته مورد بررسی و معرفی واقع شد و روشن شد كه خدای جهان آفرین نه آن است كه در صحاح و صفش آمده و رسول گرامی اسلام نیز آن كسی نیست كه چهره ی او را صاحبان صحاح، ترسیم كرده اند، در جلد سوم این مجموعه به موضوع اهل بیت پاك پیامبر خدا علیهم السلام از منظر صحاح، می پردازد چرا كه در این كتب راجع به فضائل و مناقب آن انوار پاك و مقدس كمتر سخن به میان آمده و سعی در كتمان حقیقت شده است و از طرف مقابل سعی در پوشاندن معایب دشمنان اهل بیت و بزرگنمایی و موجه سازی آنها شده است. مباحث این مجلد در شش فصل و یك خاتمه تهیه و ارائه شده است.

خلفا در صحاح ستّه(1)

چهارمین جلد از مجموعه پژوهشی در صحاح سته به موضوع خلفا در صحاح پرداخته است، مولف محترم در این مجلد ابتدا به بررسی آنچه كه صاحبان صحاح درباره ی ابوبكر گفتند پرداخته و سپس آنچه را كه درباره ی عثمان نوشتند را آورده و آنگاه مطالبی كه مربوط به دو خلیفه اول است را بررسی كرده است.

خلفا در صحاح ستّه(2)

عموم علمای اهل سنت و از جمله صاحبان صحاح با آنكه ابوبكر را افضل اصحاب می دانند ولی آنقدر كه در فضائل عمر قلم فرسایی كردند، درباره ی ابوبكر نكرده اند. حتی ابن جوزی كتاب مستقلی تألیف كرده و در آن تا آنجا كه توانست مطالبی در فضائل عمر جمع آوری كرده است. در صحاح سته روایاتی دیده می شود كه در آنها از عمر فوق العاده تجلیل شده است. در پنجمین جلد از مجموعه پژوهشی در صحاح سته، برای روشن شدن اذهان، آن روایات را دسته بندی و درباره ی آنها با استفاده از همین صحاح تحقیق و بررسی صورت گرفته است.

عایشه در صحاح ستّه

ششمین جلد از مجموعه پژوهشی در صحاح سته به موضوع عایشه می پردازد. چرا كه مدح هایی كه در صحاح سته از عایشه ام المومنین نموده اند چنین نیست كه واقعیت داشته باشد. چرا كه آنچنان شخصیتی از او به تصویر كشیده اند كه گویی فرشته ای به صورت انسان درآمده و سرانجام نیز فرشته گونه، همدوش نبی مكرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در اعلاعلیین بهشت خواهد بود. اما وقتی به روایات همین صحاح با دقت و تحقیقی منصفانه بنگریم، در لابلای آن تعریف ها مطالبی می بینیم كه همه آن رشته ها را پنبه نموده و همه ی آنها را از بین می برد و بدتر از آن متوجه خواهیم شد كه صاحبان صحاح، از عایشه چهره ای زشت هم به تصویر كشیده او را زنی معرفی می نمایند كه در آتش حسد می سوزد و رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم را می آزارد و به او جسارت می كند....

اصحاب در صحاح سته

در جلد هفتم این مجموعه ، بررسی می شود كه صاحبان صحاح سته درباره ی اصحاب، برخلاف آنچه كه در میان اهل سنت شایع است، مطالبی را مطرح كردند، كه شاید باور كردنش برای عوام آسان نباشد واین به خاطر آن است كه علمای آنها برای پیروان خود نمی گویند كه بعض أصحاب چه می كردند و چگونه رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم را می آزردند و حتی آن حضرت را به خشم و غضب می آوردند....

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس