خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 850000 ریال
قیمت برای شما: 671,500 ریال 21 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 7 بهمن 1402

توضیحات

کتاب پسران آب و آتش به قلم مسلم ناصری است که در ان همراه می شویم با چگونگی به قدرت رسیدن ال بویه و منتشر شده توسط انتشارات جمکران.

آشنایی بیشتر با پسران آب و آتش:

آل‌بویه یکی از قدرتمندترین حکومت‌های شیعی در ایران بود. بنیانگذاران حکومت آل‌بویه سه برادر به نام‌های علی، حسن و احمد بودند که در نقاط مختلف ایرانِ آن روز حکومت می‌کردند. ماجرا از تعبیر یک خواب شروع می شود، پیرمرد نگاهی به پسران ژنده‌پوش ماهیگیر می‌کند. شعله‌های آتش را در چشمانشان می‌بیند و خبر از قدرتی عظیم می‌دهد. طالعی درخشان و آینده‌ای رویایی که در انتظار پسران بویه است.

پیشنهاد کتاب: مفتاح الصالحین


باید سرزمینشان را به زودی ترک کنند و به دنبال سرنوشت بروند، سرنوشتی پیچیده شده در جنگ و نبرد بر سر قدرت. سه دلاور که در طالعشان امارت و فرمانروایی است، از دیلمان راهی سرزمین‌های دور می‌شوند. با کوله‌باری از دعای خیر پدر، با یکدیگر پیمان بسته‌اند تا آرامش و عدالت را برقرار سازند و این پیمان می‌شود سرآغاز تشکیل سلسله قدرتمندی از جنس آب و آتش که حتی خلفای عباسی را مجبور به اطاعت می‌کند و… پسران آب و آتش مستندی داستانی از به قدرت رسیدن سلسله آل بویه است. این کتاب به قلم مسلم ناصری به چاپ رسیده است.
خواندن کتاب های تاریخی برای خیلی ها، مخصوصا نوجوان‌ها کار سختی و حوصله سربری است. مخصوصا اگر ماجرای تاریخی مربوط به 1000سال پیش باشد. وقتی همین کتاب‌های تاریخی خشک و خسته کننده به قلمی جذاب و با روایتی داستانی نوشته شود، باب طبع مخاطبان زیادی می‌شود، مثل کتاب پسران آب و آتش، جدیدترین اثر مسلم ناصری که با ماجراهای جذاب و خواندنی ما را با سلسله آل بویه و وقایع تاریخی آن زمان آشنا می کند.

پیشنهاد کتاب: مناجات الصالحین

پیشنهاد کتاب دعا: هادی الصالحین

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس