خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


نسل مهدوی


قیمت پشت جلد: 150000 ریال تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 31 خرداد 1401

توضیحات

کتاب نسل مهدوی کتابی است برای آشنایی هر چه بیشتر ما در مورد تربیت دینی کودکان . نسل مهدوی به قلم سمیه باغبادی و منتشر شده توسط انتشارات جمکران می باشد.

در کتاب نسل مهدوی چه می گذرد؟

بحران هویت یکی از مهم‌ترین تعارضاتی است که مردم در طول دورهٔ زندگی با آن رو‌به‌رو می‌شوند.
بدیهی است که یکی از بزرگترین دغدغه‌های هر خانواده تربیت فرزند است و یکی از دشوارترین مراحل تربیت فرزند دورانی است که هویت فرزندان در حال شکل‌گیری است، هویت اولین و اصلی‌ترین دارایی هر انسان است و این مرحله از تربیت فرزند مرحله‌ای است که بیش از هر دوران دیگری به رسیدگی و توجه نیاز دارد، تربیت مناسب می‌تواند نوجوانان را برای گذر از این مرحله آماده کند و این وظیفه والدین است که خود را برای تربیت درست فرزندان مجهز کنند..
با توجه به مشکلات تربیتی جامعه امروز و وجود آسیب‌ها و موانع تربیتی که هرروز بیشتر از پیش خانواده‌ها را درخطر قرار می‌دهد می‌توان گفت “نسل مهدوی” یکی از نیازهای ضروری والدینی است که دغدغه تربیت دینی فرزندانشان را دارند.
کتاب “نسل مهدوی” کتابی در زمینه تربیت دینی فرزند است و به شکل‌گیری هویت دینی فرزندان کمک می‌کند..
کتاب سه فصل دارد که هرکدام از آن‌ها به یکی از پله‌های رسیدن به یک هویت دینی اشاره می‌کند و سرفصل هرکدام بیانگر محتوای کتاب است.
فصل اول:”عوامل مؤثر شکل‌گیری هویت دینی در کودکان”
فصل دوم:”مراحل شکل‌گیری هویت دینی در کودکان
فصل سوم: “روش‌های اثر گزار بر شکل‌گیری هویت دینی در کودکان”
“سمیه باغبادی” برای تألیف این کتاب 112 صفحه‌ای از 62 منبع کمک گرفته و این نشان‌دهنده ریشه‌دار بودن و مستند بودن کتاب است.

در بخشی از کتاب نسل مهدوی می خوانیم:

فیلم و تلویزیون، از ابزارهای بسیار مؤثر در رشد فکری و روانی افراد جامعه و از اثرگذارترین الگوها، به ‌ویژه برای کودکان و نوجوانان به شمار می‌آید. البته تأثیر آنها بر کودکان زیر هفت سال نیز بسیار قابل توجه است.
خوب یا بد بودن تلویزیون برای کودک، از نظر علمی قابل توجیه نیست. رابطه تلویزیون و کودک، همیشه رابطه‌ای بین برنامه‌های تلویزیونی و کودکان در شرایطی ویژه است. تلویزیون، در تمام زندگی کودک وارد می‌شود، نه فقط در گوشه‌ای از آن، که اتفاقاً با برنامه خاصی تلاقی پیدا می‌کند.
اخلاق و رفتار نیک در کودکان، به وسیله فیلم خوب پرورش می‌یابد؛ در حالی ‌که فیلم بد، بسیار خطرناک و زیان‌بار است؛ زیرا سبب انحراف و فساد اخلاقی خواهد شد. در یک فیلم و برنامه تلویزیونی، هدف و محتوای خوب به تنهایی کافی نیست و تمام صحنه‌ها باید از هر گونه بدآموزی خالی باشد؛ زیرا افزون ‌بر هدف فیلم، همه حرکت‌ها، رفتارها، گفتارها و حتی مدل و رنگ لباس و طرز غذا خوردن و غیره در کودک تأثیر می‌گذارد. هر کودک، الگوی خاصی را انتخاب می‌کند و رفتار ویژه‌ای را سرمشق خود قرار می‌دهد؛ خوب باشد یا بد!

 
 

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس