خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


نخل و نارنج


قیمت پشت جلد: 1400000 ریال
قیمت برای شما: 1,106,000 ریال 21 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: دوشنبه 9 بهمن 1402

توضیحات

کتاب نخل و نارنج اثر دیگر از نویسنده محترم آقای وحید یامین پور می باشد که در قطع رقعی و با طرح جلدی زیبا توسط انتشارات مسجد مقدس جمکران به چاپ رسده است.

درباره کتاب نخل و نارنج:

کتاب "نخل و نارنج" که اثری از نویسنده محترم کتاب کاهن معبد جینجا یعنی وحید یامین‌پور می باشد. این کتاب درباره زمانه و زندگی شیخ مرتضی انصاری می باشد که توسط انتشارات مسجد مقدس جمکران منتشر شده است. اثرگذاری شیخ مرتضی انصاری بر جریان فقه شیعه مشهور است و تلاش مثال‌زدنی و ستودنی او در تربیت شاگردانی که ساختار علمی دین را قوت بخشیدند و شاگردان آن‌ها بعدها دنیا را تکان دادند بر همه مشخص است. شاگردانی که این عالم تربیت کرد، پرچمدار مبارزات سیاسی تاریخ‌سازی در خاورمیانه شدند؛ به‌عنوان نمونه میرزا محمدحسن شیرازی عهده‌دار زعامت دینی شیعیان شد وتوانست در برابر قرارداد استعماری عصر ناصرالدین شاه فتوای مهم تحریم تنباکو را صادر کند و مردم را به مقاومت فرابخواند. پیروزی میرزای شیرازی توانست راه را بر جنبش‌های بعدی فراهم کند و دیگر شاگردان شیخ انصاری در ربع نخست قرن چهاردهم هجری توانستند نخستین انقلاب ۱۰۰ ساله اخیر را در منطقه خاورمیانه رهبری کنند. مکتب علمی و فقهی او شاگردانی چون امام خمینی (ره) داشت که اولین حکومت دینی در دوران غیبت کبری را بنا کردند. وحید یامین‌پور در اثر پیش رو به سراغ روایت داستانی زندگی و زمانه شیخ اعظم،‌ شیخ مرتضی انصاری رفته است.

قسمتی از کتاب نخل و نارنج:

شیخ لرزید و دانست که سید علی از چه چیز سخن میگوید در مدرس تو کسانی خواهند نشست که هرکدام بار بزرگی را در آینده به دوش خواهند کشید؛ بعضی هم اکنون طفل اند و سالیانی بعد به تو خواهند پیوست. توهم باید خود را باغبانی کنی و هم آنها که در باغ تو می رویند. پیشتر در رؤیا به توگفته بودم از چشمه ای که مولایمان در قلبت به جوش آورده ، دورود برای همیشه جاری خواهد شد؛ آن طور که هرطالب علمی که بخواهد در زمره مجتهدان شریعت حقه باشد، باید از آن دو رود سیراب شود؛ دوکتاب که عیار فقه اهل بیت علام خواهد بود. وتا آن زمان چگونه خواهیم بود؟ - ما با هم خواهیم بود؛ حتی در همان آرامستان ابدی در باب القبله حرم مولايمان.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس