خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


مهد دلاوری


قیمت پشت جلد: 150000 ریال تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 18 اسفند 1401

توضیحات

افغانستان یک ملت مسلمان خالص با سوابق دیرین در فرهنگ اسلامی است. ملت افغانستان، حق زیادی در اشاعه فرهنگ اسلامی دارد. کتاب "مهد دلاوری" به بیان نگاه و دغدغه های رهبر معظم انقلاب اسلامی در باره ملت مجاهد و مظلوم و دلاور افغانستان می پردازد. این کتاب توسط انتشارات خط مقدم در قطع رقعی و با 120 صفحه به چاپ رسیده است

معرفی کتاب مهد دلاوری:

امروز در جبهه مقاومت شخصیت های عزیزی وجود دارند که باید آنان را رقم زننده ی معجزه ی معاصراسلام نامید که در مسیر اعتلای اسلام و ولایت قدم برداشتند. شهید علیرضا توسلی (ابوحامد)، شهید رضا بخشی (فاتح)، شهید هاشمی نژاد، شهید محمد رضایی و شخصیت های بزرگ دیگری که هرکدام رساله ی علمیه و عملیه خود را به دم شهادت و مرکب خون نوشته اند.

با نگاهی اجمالی به تاریخ پرافتخار این مرز و بوم، جایگاه تاریخ معاصر این خطه از سرزمین اسلام، بهتر فهمیده و دانسته می شود. شناخت دوران معاصر و مسائل مرتبط با آن، از زبان شخصیت رهبر معظم انقلاب اسلامی که سال ها با این سرزمین و مردم خونگرمش آشنا بوده اند، همچنین قبل از انقلاب اسلامی با طلاب افغانستان و مردم شریفش ارتباط نزدیک داشته و دغدغه های بسیاری در جهت سربلندی آنان دارند، بسی شنیدنی است.

کتاب پیش رو با بررسی سخنان حضرت آیت الله خامنه ای از اولین سال های انقلاب اسلامی تا امروز، جایگاه این کشور و مردمش را در قیاس با جهان اسلام مشخص می کند و با تأمل در بیانات رهبرانقلاب اسلامی ایران، راه برون رفت از بسیاری از مشکلات این کشور برایمان روشن خواهد شد.

حوادت به شدت دردآور از زبان رهبری:

توصیه میکنم از فجایع بزرگی که در بعضی از ملت ها رخ می دهد بکاهند و جلو خونریزی ها را بگیرند. در این سال جدید متأسفانه مشاهده می شود که در بعضی از کشورهای همسایه ی ما از جمله در افغانستان - که حوادث این کشور برای ما حوادث به شدت دردآور و ناراحت کننده ای است خونریزی ها و برادرکشی هایی می شود که هیچ شعار صحيح وهدف درست و روشنی با آن نیست و بیشتر جنبه ی قدرت طلبی دارد.

ملت افغانستان، مسؤولین آن کشور و سردمداران گروه ها و احزاب بایستی حتما به این نکته توجه کنند. ملت ها این رخدادهای خونین را ممکن است در کوتاه مدت به روی خود نیاورند و یا مجال اعتراض پیدا نکنند؛ اما در بلندمدت و به خصوص در تاریخ، اینگونه روش های نادرست به نام عاملانش ثبت خواهد شد و مایه ی روسیاهی آنها خواهد گردید.

صفحه 77 کتاب مهد دلاوری

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس