خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 400000 ریال تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 18 اسفند 1401

توضیحات

کتاب "مهاجر عشق" روایتی مستند گونه از مهاجرت عاشقانه توسط شهید حاج حمید رمضانی می باشد. کتاب "مهاجر عشق" اثری است از علیرضا مسرتی که توسط انتشارات سوره مهر در قطع رقعی و با 288 صفحه به چاپ رسیده است.

معرفی کتاب مهاجر عشق:

در کتاب قطور تاریخ فصل جدیدی پدیدار شده است که بسیار عاشقانه است. فقط آنان که دریافتند جان بی جانان همچو مرداری بیش نیست عزم خود را بر هجرتی بزرگ جزم کردند تا به معشوق برسند.

اما این هجرت نه پیمودن کوه ها و دشت ها و راه ها بود و نه گذر از شهرها و روستاها، بلکه هجرتی بسیار عظیم تر بود. هجرت از درون خویشتن. آری، می توان از درون خویش هجرت کرد، اما بال پرواز نه هر کسی را شاید! بال پرواز فقط بر شانه پرستوهای عاشق می روید. پیمان عشق بستن کار آسانی است، اما تا آخر بر سر پیمان ماندن نه کار هر سی است؛ مرغ زرین می خواهد و در آمدن در آتش های نمرودیان. شیر مردی باید این راه شگرف، تا عاشقانه و حیران در ره عشق گریان و خندان راه بپیماید.

شهید حاج حمید رمضانی در عنفوان جوانی هجرتی عاشقانه از درون به سوی معشوق آغاز کرد و چندین سال بر سر این پیمان پایمردی کرد. او در کوران حوادث انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مردانه دست از جان شست و پای در این راه نهاد و سرانجام به سرمنزل مقصود رسید.

در بخشی از کتاب مهاجر عشق می خوانیم:

پس از عملیات خیبر، جزایر مجنون که منطقه ای نفت خیز است در اختیار رزمندگان اسلام ماند و تثبیت شد و ارتش بعثی عراق منطقه هورالعظیم را از هوا و زمین مسلح کرد؛ یعنی روستاییان و افراد بومی را از آن منطقه بیرون کرد، خانه های آنها را ویران کرد، و روی سیل بند به فاصله کمتر از بیست متر سنگرهای نگهبانی ایجاد کرد.

کمتر از یک ماه از عملیات خیبر گذشته بود که حمید رمضانی تیم های شناسایی را فراخواند و در جلسه ای به آنها گفت: «باید از فردا شناسایی ها رو از سر بگیریم. ولی این بار شناسایی با قبل از عملیات خیبر خیلی تفاوت داره. دشمن کاملا به منطقه حساس شده و احتمالا سر راه شما مانع و تله های زیادی کار گذاشته. باید کاملا مواظب و حساس باشید تا تو این تله ها نیفتید. ما توی شناسایی های خیبر به لطف خدا و هوشیاری شما شناسایی ها رو هم با کیفیت بالا انجام دادیم که مورد تقدیر همه فرماندهان قرار گرفت و هم تلفاتی نداشتیم. ان شاء الله تو عملیات آینده هم این موفقیت ها رو تکرار کنیم. دیگه از افراد بومی و پناهنده، به جز تعداد کمی که مثل خودتون رزمنده و مجاهدن، استفاده نمی کنیم.»

بعد از یکی دو روز مأموریت شناسایی، مسئولان محورها در گزارش هایشان به حمید رمضانی گفتند:«جلوی سیل بند انواع سیم خاردار و تله خورشیدی و میادین مین و بشکه های انفجاری...

صفحه 195 کتاب مهاجر عشق

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس