خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


عنایات حضرت مهدی موعود به علما و مراجع تقلید

مولف (پدیدآور) :

آیت الله علی کریمی جهرمی


قیمت پشت جلد: 7400000 ریال
قیمت برای شما: 5,846,000 ریال 21 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 7 بهمن 1402

توضیحات

شناخت ابعاد مختلف وجودی امام زمان این معرفت را به انسان می دهد که در راه محبت به ایشان بیش از پیش تلاش نموده و برای جلب رضایت منجی بشریت کوشا باشیم.

عنایات و تشرف های امام زمان (ع) کم نیستند و این مطلب را می رساند که ایشان به یاد مومنین خود می باشد و راه سعادت را برای شیعیان خود می طلبد. در کنار این موضوعات نمونه هایی نیز از لطف امام زمان به علمای دین و مبلغان دینی مشاهده می شود که لازم است آنها بیان شود.

در کتاب "عنایات حضرت مهدی موعود به علما و مراجع تقلید" آقای علی کریمی جهرمی تلاش کرده اند تا با خاطرات و مطالب موجود سعی در تعریف الطاف بیکران امام زمان به علما و شیعیان خاص خود کند.

معرفی کتاب عنایات حضرت مهدی موعود به علما:

تاریخ پرافتخار شیعه از آغاز غیبت صغری و شروع مرجعیت دینی نایب اول امام عصر تا کنون سرشار از عنایت ها و راهنمایی هایی بوده که به واسطه وجود مبارک ایشان این هدایتگران جامعه را به سوی سعادت و حقیقت رهنمون کرده است.

درباره عنایات امام زمان در دوران غیبت، کتاب ها و مقاله های گوناگون نوشته اند اما آیت الله کریمی جهرمی در کتاب "عنایات حضرت مهدی موعود به علما و مراجع تقلید" ابتدا با نگاهی علمی، به چرایی و بحث درباره امکان تشرف پرداخته است.

سپس با بیانی دقیق و مستدل، پاسخ هایی به این مهم بیان کرده است و با نقل رویاها و تشرفات صادقع علما و مراجع به محضر حضرت ولی عصر کتابی کلامی و اخلاقی نگاشته اند که گامی موثر در شناخت الطاف امام عصر به علما و مراجع به شمار می آید.

توسل به حضرت مهدی جهت شهریه طلاب:

بارها پیش آمده که وجوهات به جهت شهریه طلاب به دست مراجع نرسیده و آن بزرگواران و یا نماینده آنها با توسل به محضر ولی عصر به طور معجزه آسا پول مورد نیاز را دریافت کرده اند.

از جمله اینکه موقعی چند ماه شهریه طلاب نمی رسد و پولی در اختیار حاج شیخ عبدالکریم حائری نبوده و متوسل به ولی عصر می شوند.

بعد از ظهری آقای گلپایگانی در خواب می شنوند که منادی ندا می کند به آشیخ عبدالکریم بگویند که از گریه های امام زمان وجوه متوجه قم شد. بعد به حاج شیخ می گویند یک نفر آمده و تقبل کرده هر ماه شهریه طلاب را بدهد.

خاطره مرحوم علامه طباطبائی:

مرحوم علامه طباطبائی نقل کرده اند که مرحوم قاضی می فرمود در روایت است که وقتی حضرت قائم ظهور می کند و یاران ایشان گرد او جمع می شوند حضرت به آنها مطلبی می گوید که همه گرد عالم تفرق می شوند و چون دارای طی الارض هستند همه جا را تفحص کرده.

در می یابند که غیر از ایشان کسی دارای ولایت مطلقه الهیه نیست، به مکه بر میگردند و با ایشان بیعت می کنند.

آنگاه ایشان فرمودند: آن کلمه ای را که حضرت به یاران خویش می گوید و متفرق می شود من میدانم که چیست. و این سخن بلندی است که مرحوم قاضی فرمودند.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس