خرید کتاب رو به پایان - بیانات رهبری در خصوص صهیونیسم و پایان آن - خرید با 16% تخفیف حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 1400000 ریال
قیمت برای شما: 1,330,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: دوشنبه 26 تير 1402

توضیحات

کتاب "سین جین های خواستگاری" اثری از مسلم داوودی نژاد که توسط انتشارات مهر فاطمه سلام الله علیها به چاپ رسیده است. اثر حاضر به يكي از مسائل مهم جوانان در آستانه ازدواج، یعنی چگونگي برخورد با اين پديده و نتيجه گيري درست در جهت انتخاب همسر دلخواه و شايسته و مطابق با اصول اعتقادي خود را یاد می دهد.

از همین نویسنده: با پرخاشگری کودکم چه کنم

درباره کتاب سین جین های خواستگاری:

اثر حاضر، حاصل چندصد پرونده ی مشاوره و جلسات سخنرانی کارشناس خانواده جناب آقای حجت الاسلام مسلم داودی نژاد است. این کتاب در 6 فصل با عناوینی همچون، برای چی ازدواج کنم، چه موقع ازدواج کنم، ملاک های انتخاب همسر و ... تدوین شده است. همچنین این کتاب بسیار مناسب جوان ها می باشد که حتما قبل از رفتن به خواستگاری و یا حتی فکر به آن، با مطالعه این اثر آمادگی رفتن داشته باشند.نویسنده درباره کتاب خود میگوید: در این مجموعه، می خواهم بگویم که، می توانیم با انتخابی درست، زندگی ای به شیرینی عسل داشته باشیم.
می خواهم بگویم، عشق در تمامی زندگی جاری است، و خود را به آن بسپاریم. می خواهم با هم خوشبختی را در کوچه پس کوچه های زندگی جستجو کنیم، و با هم بیابیمش، پیش از آنکه در کوچه هایش سرگردان شویم. چرا که همسر مقاوم و هدفداری که توانایی تطابق با شرایط جدید خود را داشته باشد، یکی از موهبت های بزرگ الهی است. لذا برای انتخاب همسر باید نکات و معیارهای بسیاری را در نظر گرفت و با اطلاع کامل و کافی از وضعیت خانواده ها، و اخلاق و رفتار فرد مورد نظر، دست به انتخاب زد. دوست عزیز من که مشغول خواندن این کتابی، بدان که ازدواج اتفاق مبارکی است که انسان را با اعتقادات، اولویت ها، مذهب، پول و عادات خانواده ای جدید (که بعضا بسیار متفاوت است) روبه رو می سازد.

 
 
 

pdf کتاب سین جین های خواستگاری:

برای مشاهده پیدی اف کتاب سین جین های خواستگاری بر روی عکس بالا کلیک کنید.

معرفی صوتی کتاب سین جین های خواستگاری:

برای چی ازدواج کنم؟

1. به خاطر آرامش:

به دست آوردن آرامش مهم ترین علتی است که بر اهمیت ازدواج می افزاید. آرامش، بزرگترین آرزوی بشر است. بشر گاهی آرامش را در ثروت، گاهی در قدرت و زمانی در ظلم به دیگران، می جوید. حال آنکه خداوند متعال گوهر گرانبهای آرامش را که بشریت در معدن ناکجا آباد به دنبالش می گردد، در ازدواج قرار داده است، و این گوهر، هدیه ای از جانب اوست به مردان و زنانی که برای د خویش، همسری همدل می گزینند.

2. عشق و محبت:

از محبت نار نوری می شود      وز محبت دیو حوری میشود (مولوی)

قرآن نیز بعد از آرامش، بحث محبت و مودت را دومین دلیل ازدواج می داند: «وَجَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً« (سوره روم - آیه21)

3.ارضای طبیعی غریزه ی جنسی:

گاهی، افرادی به مشاوران مراجعه می کنند و می گویند: دیگر نمی توانم شهوتم را کنترل کنم! باید ازدواج کنم. بدا به حال ما که تنها هدف ازدواج را کنترل شهوت و ارضای غریزه ی جنسی میدانیم؛ این نکته ی مهمی است که ازدواج، ارضای غریزه ی جنسی بشر را در موضع صحیح خود قرار میدهد. آنچه مسلم است اسلام دین افراط و تفریط نیست.

4.تبعیت از سنت پیامبر اکرم:

جدای از موارد یاد شده، همین که ازدواج سنت پیامبر اکرم (ص) می باشد، خود جای تأمل بسیار دارد. اهمیت این موضوع در این است که خاتم پیامبران که آورنده ی تمام قوانین جامع برای نجات بشریت در دنیا و آخرت است، ازدواج را به عنوان سنت حسنه ی خود معرفی می کند، تا ارزش و جایگاه این امر در تاریخ به ثبت برسد.

5.خودسازی:

کی از ابعاد مهم ازدواج که اساتید اخلاق بر آن بسیار تأكد : کرده اند، بعد انسان سازی تشکیل خانواده است! در توضیح این , مسأله باید گفت، تشکیل خانواده، منشاء بسیاری از صفات : خداپسندانه و رفع و دفع بسیاری از صفات منفی و ناپسند می شود.

6.بقای نسل:

دلیل دیگر اهمیت ازدواج، مسألهی انکار ناپذیر بقای نسل است. بدون تردید اگر ارزش و جایگاه ازدواج نزد مردم از بین برود، و با زمینه های ازدواج در جامعه فراهم نگردد، بقای نوع بشر با مشکل جدی مواجه می شود. کما اینکه در حال حاضر، همین مسأله در ، جوامع غربی، باعث رشد منفی جمعیت شده و دغدغه ی کمبود و جمعیت در سال های آینده، برای غرب تبدیل به بحران اجتماعی شده است.

7.بهداشت روانی:

از دیگر انگیزه های مهم ازدواج، تأمین سلامت جسم و روان زن و مرد از طریق ارضای نیازهای جسمی و روانی است. نیاز به امنیت خاطر، معاشرت، درد دل، تغذیه و ... که اگر به درستی و به موقع ارضا نشوند و از اعتدال خارج گردند، نابسامانی ها و زبان های فراوانی در زندگی فردی و اجتماعی پدید می آورند.

8.کمک به رشد و تکامل:

یکدیگر یکی دیگر از انگیزه های ازدواج، کمک به رشد و تکامل و با مرد است. محیط گرم و صمیمی و فضای پر مودت و مح. ، خانواده، فرصتی برای تبادل اندیشه ها، رشد اجتماعی، فرهنگی و , اخلاقی زن و شوهر و دیگر اعضای خانواده است.

9.داشتن فرزند و یا فرزندانی سالم و شایسته:

میل به داشتن فرزند و تداوم نسل، از انگیزه ها و اهداف مهمی است که همواره در دوره های مختلف تاریخی، بنیان ازدواج و تشکیل خانواده شده است. در اهمیت این موضوع همین حرف بس است که دختران و پسران، در انتخاب همسر بسیار دقت کنند، زیرا قرار است پدر و مادر فرزندشان را انتخاب کنند.

10.تکمیل و تکامل:

هیچ انسانی به تنهایی کامل نیست، به همین دلیل است که پیوسته برای جبران نقص و کمبود خویش تلاش می کند. به تعبیری دیگر نه فقط هیچ انسانی به تنهایی کامل نیست، بلکه هیچ انسانی به تنهایی آرام هم نیست! پس اگر می خواهید بوی آرامش را درک و کنید، باید به یک ازدواج درست فکر کنید. . .

11.امنیت اجتماعی:

تشکیل خانواده، یکی از ارزشمندترین و متمادس ترین اقدامات برای هر انسان تلقی می شود، به گونه ای که هیچ اقدام اجتماعی دیگری را نمی توان از جهت ارزش با آن مقایسه کرد. خانواده، در برگیرندهی عمیق ترین و اساسی ترین مناسبات انسانی است.

12.سلامت روان:

ازدواج یکی از عوامل رسیدن به کمال است؛ و انسان بنا به قانون آفرینش و برای تأمین نیازهای روحی و جسمانی خود ناگزیر از همسرگزینی است.

پیشنهاد ما برای مداحان: آموزش مداحی از صفر تا صد توسط استاد طباطبایی

در بخشی از کتاب سین جین های خواستگاری می خوانیم:

نکات مهم خواستگاری و به خانواده ی داماد توصیه می گردد، بعد از توافق، هدایایی با عروس بدهند. میزان مهریه نیز بستگی به وضعیت فکری، اقتصادی و اجتماعی طرفین دارد. در مراسم خواستگاری باید به نکات مهمی توجه شود. مثلا در رفتار دختر، ایراداتی وجود دارد که می تواند از یک زندگی را مختل کند.

یک دختر وسواسی که شب و روز فقط مشغول تمیز کردن از دست هایش است، ولی از خانه داری هیچگونه اطلاعی ندارد، به هیچ وجه قابلیت همسری را ندارد؛ و یا پسری که شخصیتی متکی - به والدین دارد و رشد فکری و اجتماعی او در حد بسیار پایینی می باشد، با اخلاقش ناپسند است و فحاشی می کند، باز هم ارزش همسری ندارد.

در مقابل دخترانی هم هستند که ارزششان اصلا در عدد و رقم نمی گنجد و با معیارهای عادی نمی توان گوشه ای از شخصیت و رفتار و صفات خوب آنان را بیان کرد؛ اما این هم دلیلی بر بالا گرفتن مبلغ مهریه نیست. پس باید آنچه را عقل حکم می کند، انجام داد؛ و نیز ارزش معنوی طرفین در نظر گرفته شود. نباید گفته شود مهریه را چه کسی داده چه کسی گرفته! مهریه عندالمطالبه است؛ و ربطی به دادگاه ایران یا غیر ایران ندارد، بلکه مربوط به دادگاه خدا است.

صفحه 172 کتاب سین جین های خواستگاری

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

سلام ما کتاب سین جین ها رو از سایت شما سفارش دادیم با تشکر

کاربر مهمان

سلام ارسال با پست پیشتازم دارید

کاربر مهمان

آقای داودی نژاد در زمینه ازدواج و همسرداری کتاب های خوبی نوشتند و من ازشون تشکر میکنم خدا قوت

کاربر مهمان

من این کتاب را خیلی سال پیش حدود ۸ سال مطالعه کردم خیلی کتاب خوبی بود از یک کتابفروش توی خیابان انقلاب - تقااطع شهدای ژاندارمری با ۱۲ فروردین خریداری کردم . آن زمان فکر کنم ۶ هزار تومان بود درست یادم نیست خیلی گرون شده بالای ۸۰ هزار تومان به نظرم این ها را الکترونییکی کنن با هزینه خیلی کمتر که همه بخصوص جوان ها بتونن مطالعه کنند . اینقدر هزینه کتاب گرون شده همه رفتن توی این شبکه های اجتماعی و وقتشون داره تلف میشه و فرهنگ کتابخوانی متاسفانه داره از بین میره . خواهش میکنم کتابها را الکترونیکی کنید با قیمت پایین تر ممنون

کاربر مهمان

سین جین های خواستگاری یکی از کتاب های پرفروش آقای داوودی نژاد هستش

کاربر مهمان

کتاب سین جین های خواستگاری pdf هم دارین

کاربر مهمان

سین جیم های خواستگاری

کاربر مهمان

جالبه که چرا سین جین؟! مگه درستش سین جیم نیست؟ سین اول سوال جیم اول جواب.

کاربر مهمان

کتابی به دور از سانسور، واقعا از نویسنده کتاب متشکرم که آگاهی بخشی میکنه

کاربر مهمان
سوالی داری بپرس