خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


سه دقیقه در قیامت


قیمت پشت جلد: 400000 ریال
قیمت برای شما: 376,000 ریال 6 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 26 دي 1402

توضیحات

کتاب سه دقیقه در قیامت حقایقی درباره مرگ، برزخ، حال انسان در برزخ و بسیاری مطالب دیگر درباره حیات پس از مرگ را بازگو می کند. روایتی زیبا یکی از شهدای مدافع حرم که در جریان عمل جراحی برای لحظاتی از دنیا می رود و سپس با شوک در اتاق عمل، مجددا به زندگی برمی گردد.

 

مقدمه کتاب سه دقیقه در قیامت:

یکی از بزرگ ترین رازها و ناشناخته ترین پدیده ها، مرگ است مرگ واقعیتی است غیرقابل انکار و آدمی از اولین روزها فکری خویش، به تأمل در ماهیت مرگ پرداخته و این کاوش همچنان ادامه دارد. ادیان، به طرق مختلف سعی کرده اند که این پدیده را برای انسانها روشن تر سازند، اما برای دانشمندان، هنوز مرگ عرصه ای اسرار آمیز است.

ولی برای برخی انسانها اتفاقاتی رخ می دهد که اصطلاحا به آن اتفاق، تجربه نزدیک به مرگ می گویند. یعنی خروج روح از کالبد مادی و گشت و گذار در عالم معنی! آنچه در این تجربه ها روی می دهد، سست شدن ارتباط روح و بدن مادی است که در پی ضعف این رابطه، روح، آزادی می یابد و به مشاهداتی نائل می شود که پیش از آن برایش میسر نبوده! در سالهای اخیر، نظر دانشمندان، به خصوص در کشورهای غربی، به بررسی پدیده ای به نام تجربه های نزدیک به مرگ جلب شده. حتما داستان هایی را از کسانی که از آستانه مرگ به زندگی برگشته اند شنیده یا خوانده اید؟ مثلا برخی دچار ایست قلبی شده و روحشان از بدن خارج گردیده و سپس در اثر یک اتفاق یا شوک، روح دوباره به بدن بر می گردد. این سؤالی است که برای بسیاری مطرح است. تجربه های نزدیک به مرگ یا به طور مخفف «ان دی ای» چیست؟

1.برخی کارشناسان، این تجربه ها را زائیده ی فعالیت های غیر طبیعی مغز در لحظات بحرانی دانسته و یا آن را نتیجه ی نرسیدن اکسیژن به مغز در اثر ایست قلبی و به هم ریختگی شیمیایی مغز خوانده اند. و در پاسخ به این گروه باید به این واقعیت اشاره کرد که از نظر دانش پزشکی، مقدار فعالیت مغزی افراد را در هر لحظه می توان با نوار مغزی «ای ای جی»، اندازه گیری  کرد. بسیاری افراد، در حالی تجربه ی نزدیک به مرگ داشته اند که نوار مغزی آنها یک خط صاف را نشان میداده! از نظر پزشکی، این هنگامی اتفاق می افتد که سلول های مغزی هیچ فعالیت الکتریکی ندارد. در چنین شرایطی مغز توانایی تشکیل فکر و ایجاد تصور و تجسم را نخواهد داشت.

پیم ون لومنت، پزشک متخصص قلب در طول ۲۰ سال به طور علمی و با دیدی محققانه تعداد زیادی از بیماران را که دچار ایست قلبی شده بودند مورد بررسی قرار داد و نتایج آن را در سال ۲۰۰۱ در مجله ی علمی لاست منتشر نمود. نتیجه ی تحقیقات او نشان می دهد که هیچ ارتباطی بین تجربه های «ان دی ای» و طول زمان ایست قلبی یا بیهوشی مریض، داروهای استفاده شده، با ترس قبلی شخص از مردن وجود ندارد. همچنین مطالعات نشان می دهند که ارتباطی بین زمینه های فرهنگی شخص، نژاد، طبقه اجتماعی، تحصیلات و حتى آگاهی و اطلاع قبلی از این پدیده با عدم آن، در این تجربه ها وجود ندارد. ون لومنت از تحقیقات خود نتیجه گیری می کند که ضمیر یا روح ما بعد از مرگ باقی خواهد ماند.

٢. تعداد زیادی گزارش وجود دارد که در آن، تجربه کننده در حالی که فاقد هر گونه علائم حیات بوده، توانسته اتفاقاتی که در دنیای فیزیکی رخ می داده، مثلا فعالیت های پزشکان در اتاق بیمارستان بر روی بدن او یا حرف های اطرافیان را به طور دقیق، دیده و شنیده و بعد از احیا، آنها را با ذکر جزئیات بازگو کندا در کشور خودمان، بارها چنین اتفاقاتی افتاده است. حتی آنها، آنچه در فکر اطرافیان بوده را بیان کرده اند. یکی از مشهورترین موارد، مربوط به آقای محمد زمانی است. او در سال ۱۳۵۶ در سانحه رانندگی از دنیا رفت. او علائم حیات را کاملا از دست داد، اما بعد از احیا و به هوش آمدن، توانسته بود جزئیات آنچه در سردخانه و اتاق عمل بود را بازگو کند....

برشی از کتاب سه دقیقه در قیامت:

از دیگر اتفاقاتی که در آن بیابان مشاهده کردم، این بود که بر بستگان و آشنایان که قبلا از دنیا رفته بودند را دیدار کردم. یکی از آنها عموی خدا بیامرز من بود. او در بیمارستان هم کنار من بود. او را دیدم که در یک باغ بزرگ قرار دارد. سؤال کردم: عمو این باغ زیبا را در نتیجه کار خاصی به شما دادند؟

گفت: من و پدرت در سنین کودکی یتیم شدیم. پدر ما یک باغ بزرگ را به عنوان ارث برای ما گذاشت. شخصی آمد و قرار شد در باغ ما کار کند و سود فروش محصولات را به مادر ما بدهد.

اما او با چند نفر دیگر کاری کردند که باغ از دست ما خارج شد. آن ها باغ را بین خودشان تقسیم کردند و فروختند و... البته هیچ کدام آنها عاقبت به خیر نشدند. در اینجا نیز تمام آنها گرفتارند.

چون با اموال چند یتیم این کار را کردند. حالا این باغ را به جای باغی که در دنیا از دست دادم به من داده اند تا با یاری خدا در قیامت به باغ اصلی برویم. بعد اشاره به در دیگر باغ کرد و گفت: این باغ دو در دارد که یکی از آنها برای پدر شماست که به زودی باز میشود. در نزدیکی باغ عمویم، یک باغ بزرگ بود که سر سبزی آن مثال زدنی بود. این باغ متعلق به یکی از 

همینطور که به باغ او خیره بودم، یکباره تمام باغ سوخت و تبدیل به خاکستر شد! این فامیل ما، بنده خدا با حسرت به اطرافش نگاه می کرد. من از این اجرا شگفت زده شدم. با تعجب گفتم: چرا باغ شما سوخت؟

او هم گفت: پسرم، همه اینها از بلایی است که پسرم بر سر من می آورد. او نمی گذارد ثواب خیرات این زمین وقف شده به من برسد. این بنده خدا با حسرت این جملات را تکرار می کرد. بعد پرسیدم: حالا چه می شود؟ چه کار باید بکنید؟

گفت: مدتی طول می کشد تا دوباره با ثواب خیرات، باغ من آباد شود، به شرطی که پسرم نابودش نکند. من در جریان ماجرای او و زمین وقفی و پسر ناخلفش بودم، برای همین بحث را ادامه ندادم آنجا می توانستیم به هر کجا که می خواهیم سر بزنیم، یعنی همین که اراده می کردیم، بدون لحظه ای درنگ، به مقصد می رسیدیم!

پسر عمه ام در دوران دفاع مقدس شهید شده بود. یک لحظه دوست داشتم جایگاهش را ببینم. بلافاصله وارد باغ بسیار زیبایی شدم. مشکلی که در بیان مطالب آنجاست، عدم وجود مشابه در این دنیاست. یعنی نمی دانیم زیبایی های آنجا را چگونه توصیف کنیم؟! کسی که تا کنون شمال ایران و دریا و سرسبزی جنگل ها را ندیده و هیچ تصویر و فیلمی از آنجا مشاهده نکرده، هرچه برایش بگوییم، نمی تواند تصور درستی در ذهن خود ایجاد کند.

حکایت ما با بقیه مردم همین گونه است. اما باید طوری بگویم که بتواند به ذهن نزدیک باشد. من وارد باغ بزرگی شدم که انتهای آن مشخص نبود. از روی چمن هایی عبور می کردم که بسیار نرم و زیبا بودند. بوی عطر گل های مختلف مشام انسان را نوازش میداد. درختان آنجا، همه نوع میوه ای را در خود داشتند. میوه هایی زیبا و درخشان.
بستگان ما بود. او به خاطر یک وقف بزرگ، صاحب این باغ شده بود.

صفحه 55 کتاب سه دقیقه در قیامت

 

پیشنهاد کتاب: مفتاح الصالحین

برای خرید کتاب های دعا و زیارت همراه با چاپ یادبود برای اموات بر روی لینک بالا کلیک کنید.

 

پیشنهاد کتاب: سلوک الصالحین

 

 

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

سلام میشه کتاب سه دقیقه در قیامت رو ارزانتر بدهید تا من ۱۰ تا بتونم بخرم برای امام زمان نذر کنم ،

کاربر مهمان

سلام قیمت کتاب چه قدر است من ده تا بخواهم تخفیف داره سلام بله داره

کاربر مهمان

یک شماره تماس برا سفارش خرید بدهید 09907631200

کاربر مهمان

سلام کتاب قشنگیه تو کدوم یک از فروشگاه های مشهد میتونم حضوری بخرم؟

کاربر مهمان
سوالی داری بپرس