خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 175000 ریال تاریخ بروزرسانی: شنبه 7 بهمن 1402

توضیحات

کتاب ردّ پای اشراف کتابی است اثر عبدالرحیم پیرسته انوشه و منتشر شده توسط انتشارات جمکران:

در ردّپای اشراف چه می گذرد؟

اگر جامعه به دست ولی خدا و اهل‌بیت باشد، مال را به صورت متوازن، در جامعه پخش می‌کنند و نمو می‌دهند و مال، تابع است. ولی در دولت فجار، مال، متبوع و سالار است. وقتی اموال در دست فجار باشد، همانند یک میدان مغناطیسی، بقیه اموال را هم بلعیده و جامعه را می‌خشکاند.
«عبداالرحیم پیرسته انوشه»، در کتاب «رد پای اشراف» با همین نگاه به سراغ تاریخ رفته و سیری در زندگی اشراف و زرسالاران جوامع داشته است. کسانی که با قدرت و نفوذشان، با انبیای الهی و صالحان مخالفت کردند و سعی و تلاششان را بر این گذاشتند که ندای توحید از ناحیه انبیا و ائمه معصوم به گوش مردم، خصوصا مستضعفان جامعه نرسد. در مقابل، همه انبیا و ائمه، تمام تلاش خود را به کار بستند تا با سرمایه داران تبه‌کار، مبارزه کنند و پیام الهی و سنت پیامبر اکرم را در جامعه بر اساس عدالت به اجرا بگذارند تا ریشه فقر، تبعیض و فاصله طبقاتی را در جامعه از بین ببرند.
عنوان فصول کتاب پس از یک پیشگفتار عبارت است از: «طبقه اشراف در نظام اسلامی و مادی»، «مبارزه انبیای الهی با اشراف و متکبران»، «پیدایش سرمایه داری در حجاز»، «شروع دوران اشرافی گری بعد از پیامبر»، «سرانجام جامعه در دوره حکومت خلفای سه گانه»، «زراندوزان واقعی در تاریخ»

پیشنهاد کتاب: مفتاح الصالحین

در بخشی از کتاب می خوانیم:

از نظر تاریخی و تجربی، بیشترین مخالفت ها و مبارزات با پیامبران الهی و انبیای راستین خدا و حتی ائمه(علیهم‌السلام) را افرادی رهبری کرده اند که بی نیاز و رفاه زده بوده و روحیه اشرافیگری داشته اند؛ لذا هنگامی که پیامبری به رسالت مبعوث می شد، اولین کسانی که به مخالفت با ایشان برمی خواستند، اشراف بودند؛ زیرا موقعیت خود را در خطر می دیدند.

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس