خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


راهکارهای آسان شدن مرگ

مولف (پدیدآور) :

محمد علی جابری


قیمت پشت جلد: 650000 ریال
قیمت برای شما: 513,500 ریال 21 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: شنبه 7 بهمن 1402

توضیحات

دیر یا زود فرشته مرگ به سراغمان خواهد آمد تا مارا راهی سفری ابدی کند. اما سوال اصلی اینجاست که ما برای چشیدن این طعم که قطعیت دارد باید تلخی بچشیم یا شیرین کام خواهیم شد؟ پس آن راهکار های آسان شدن مرگ کجاست؟ 

مرگ شناسی و گفت و گو در مورد مسئله مرگی که شاید به کام و مراد برخی از ما نباشد، از مباحث اصلی مورد بررسی در کتاب "راهکار های آسان شدن مرگ می باشد" که در انتها نیز آقای محمد علی جابری به معرفی هدف اصلی از کتاب یعنی راهکار هایی برای آسان شدن مرگ پرداخته است.

پیشنهاد کتاب: کتاب جهاد با نفس

معرفی کتاب راهکار های آسان شدن مرگ:

سید الساجدین (ع) مرگ را برای مومن همچون درآوردن لباس چرکین از تن تشبیه کرده اند و فرارسیدن آنرا همانند بازکردن غل و زنجیرها برای به تن کردن فاخر ترین لباس ها می دانند. 

پس چگونه است که می توان این تصورات را نسبت به مرگ داشت؟ مرگی که شاید در نظر ما دردناک ترین و زجر آور ترین اتفاق پیش رو باشد.

پاسخ به این سوالات را نمی توان یافت مگر در آیات قرآن و احادیث، آنجایی که معصومین بزرگوار ما مرگ را نه تنها ناگوار نمی دانند بلکه گوارا ترین حس برای رسیدن به رایحه ای خوشبو می دانند.

در کتاب "راهکار های آسان شدن مرگ" جناب آقای محمد علی جابری در 144 صفحه تلاش کرده اند تا مقوله مرگ را از زوایایی جذاب تر بسنجند و به دنبال راه حل هایی برای آسان شدن آن اتفاق باشند.

پیشنهاد ما: کتاب مکیال المکارم

احادیثی در مورد مرگ:

امیر المومنین (ع): آن ساعتی که دیگر خوشی ها برای همیشه پایان می یابد و تنها تبعات و اثرات شوم گناهان برجای می ماند! همواره به یاد داشته باشید و هیچ وقت مرگ را فراموش نکنید.

امام جعفر صادق (ع) می فرماید: مرگ برای مومن همانند خشبوترین رایحه ای است که به مشام او می رسد بوی عطرآگین آن را استشمام می کند و برای همیشه از هر گونه درد و محنت آسوده می گردد.

پیشنهاد ما: خرید نهج البلاغه

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس