خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 200000 ریال
قیمت برای شما: 150,000 ریال 25 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 2 آبان 1402

توضیحات

طلوع نزدیک است اگر بخواهیم، ظهور تو زیباتر از ظهور همه زیبایی هاست و ما مسلمانان همگی چشم به راه زیباترین بهاریم. قرارمان آدینه هر هفته با قرائت "دعای ندبه" برای زاری و کمک خواستن از امام زمان و تاسف خوردن بر غیبت آن حضرت.

دعای شریف ندبه یکی از معروف ترین و زیبا ترین ادعیه است که قرائت آن در اعیاد چهارگانه (جمعه، قربان، فطر، غدیر) مستحب می باشد. دعایی که به عقیده برخی از دانشمندان شیعه به سند معتبر از امام صادق (ع) نقل شده است.

ندبه در لغت چه معنایی دارد؟

درون مایه دعای ندبه، اسغاثه و طلب بخشش و کمک از امام زمان (ع)، حمد و ثنای خداوند و اهل بیت عصمت و طهارت، تعجیل در فرج آخرین منجی و بازمانده معصوم خاندان رسالت و تاسف و زاری بر غیبت و گریه از فراق صاحب الزمان می باشد.

از همین رو کلمه «ندبه» به معنی فراخوانی و گریه و ناله برای این دعا انتخاب شده است.

محتوای دعای ندبه:

به صورت کلی متن و محتوای دعای ندبه تشکیل شده از چند فراز می باشد که در ابتدا شامل حمد صلوات بر پرودگار عالم، پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت مکرمش می باشد.

سپس ماجرای حکم الهی درباره اولیایش بررسی می شود و در هر بخش تاکید می شود که این انتخاب بر پایه حق می باشد و پس از هر فرد برگزیده، وصی نیز از جانب خداوند تعیین گشته تا هیچ گاه باطل بر اهل حق چیره نشود.

چنان که پروردگار متعال، علی بن ابی طالب را به عنوان وصی و جانشین به حق برای پیامبر گرامی اسلام برگزید و در دعای ندبه نیز به این مسئله و همچنین فضائل آن حضرت پرداخته شده است.

خدایا! تویی تنها برطرف کننده گرفتاری ها و سختی ها...

آخرین قسمت از این دعای شریف را استغاثه و طلب یاری از خدای متعال و اظهار شوق، نسبت به ظهور آخرین منجی و فرزند علی (ع) در بر گرفته است تا با درخواست خالصانه از پروردگار جهانیان بر فرج آقا امام زمان تعجیل فرماید.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

کتاب‌های مشابه

سوالی داری بپرس