خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 1140000 ریال تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 12 بهمن 1401

توضیحات

با اين كه درباره امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف كتاب هاي زيادي نوشته شده، متأسفانه بيشتر نويسندگان، توجهي به اشكالات نكرده و درصدد پاسخگويي به بسياري از مسائلي كه ذهن مردم و به ويژه قشر جوان و تحصيل كرده را به خود مشغول داشته برنيامده اند، مسائلي چون طول عمر حضرت، غيبت طولاني، فوايد امام و وظيفه مسلمانان در زمان غيبت، انقلاب جهاني و چگونگي پيروزي آن حضرت و دهها مسئله ديگر...

کتاب "دادگستر جهان" تلاش می نماید تا براي اين مسائل و نيز ديگر مسائل مرتبط با امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف پاسخهاي مناسب و درخور ارائه نمايد. این کتاب توسط انتشارات شفق در قطع وزیری و با 328 صفحه به چاپ رسیده است.

آینده جهان از نظر شیعیان:

اما شیعیان، دیو یأس و ناامیدی را از خویش رانده اند و به عاقبت و سرنوشت بشر خوشبین هستند. مردم نیک و شایسته جهان را پیروز میدانند، ولی عقیده دارند که احکام و قوانین بشری برای اصلاح و اداره جهان، کافی نیست.

می گویند -و ثابت هم کرده اند- که این همه برنامه های رنگارنگ و مسلک های دلفریب مجعول بشر، قدرت ندارند بشر را از گرداب بدبختی، نجات دهند و بحران های خطرناک جهانی را چاره کنند، بلکه فقط قوانین و دستورات جامع و متین اسلام را که از منبع وحی سرچشمه گرفته، برای تامین سعادت بشر صالح می دانند.

آنان عصر درخشانی را پیش بینی می کنند، که بشر، به حد کمال می رسد و زمام اداره جهان را به دست توانای امام معصومی می بینند که از هرگونه خطا و اشتباه و خودخواهی و غرض رانی منزه و در امان است.

به طور کلی شیعیان از موهبت بزرگ امید برخوردارند و در همین عصر تاریک، عصر درخشان حکومت توحید را در مغز خویش مجسم کرده، در انتظارش به سر می برند و خودشان را برای این انقلاب جهانی آماده می سازند.

صفحه 18 کتاب دادگستر جهان

برهان عقلی بر امامت:

بعد از روشن شدن دلیل نبوت عامه، تصدیق میکنید که عین همین برهان نیز، اقتضا دارد هرگاه پیغمبری در بین مردم موجود نبود، باید یکی از افراد انسان، جانشین و خزانه دار احکام خدایی باشد و در تحمل و نگهداری و تبلیغ آنها سعی و کوشش کند؛

زیرا منظور حق تعالی از بعثت پیامبران و فرستادن احکام، در صورتی تحقق می پذیرد و الطافش به حد کمال می رسد که همه آن قوانین، بدون کم و زیاد، در بین بشر محفوظ بماند. پس در مورد فقدان پیامبران، لطف خدا چنین اقتضا دارد، که یکی از افراد انسان را مسؤول حفظ و تحمل احکام کند.

آن فرد برگزیده نیز، باید در گرفتن احکام و ضبط و ابلاغ آنها، از خطا و اشتباه معصوم باشد، تا منظور حق تعالی، تأمین شود و حجت، بر بندگان، تمام گردد. باید به حقیقت و واقعیت احکام دین، متحقق باشد و خودش به آنها عمل کند، تا دیگران، اعمال و اخلاق و اقوال خویش را، با اعمال وی تطبیق دهند و از او پیروی کنند، و در یافتن راه حقیقت، دچار شک و حیرت نشده، و عذر و دستاویزی نداشته باشند.

چون امام نیز، باید در تحمل این مسئولیت بزرگ، از خطا و اشتباه، معصوم و محفوظ باشد، باید گفت: این قبیل علومش را، از راه حواس و قوای مدرکه، کسب نکرده و با علوم معمولی مردم، تفاوت بسیاری دارد.

چون به واسطه راهنمایی پیغمبر، چشم بصیرتش روشن شده، حقایق و کمالات انسانیت را، با چشم دل مشاهده می کند، از خطا و اشتباه، معصوم است و همین مشاهده حقایق و کمالات، علت عصمت وی شده و باعث می شود که طبق علوم و مشاهداتش، عمل کند و به واسطه علم و عمل، امام و پیشوا و پیشرو انسانیت گردد.

به عبارت دیگر؛ همیشه باید در بین نوع انسان، فرد کاملی وجود داشته باشد، که کاملا از احکام دین، آگاه بوده، بدون کم و زیاد، به آن عمل کند و به تمام عقاید حقه الهی، عقیده مند بوده، اخلاق و صفات نیک انسانی را به کار بندد و در تمام این مراحل از خطا و اشتباه و عصیان معصوم باشد.

به واسطه علم و عمل، تمام کمالات ممکنه انسانی، در وی به فعلیت رسیده، پیشرو و امام قافله انسانیت باشد. اگر نوع انسان، زمانی از چنین فرد ممتازی خالی گردد، لازم می آید، احکام الهی که به منظور هدایت انسانیت، نازل شده، محفوظ نماند و از بین مردم مرتفع گردیده افاضات و امدادهای غیبی حق تعالی، منقطع شود و بین عالم ربوبی و عالم انسانی، ارتباطی برقرار نباشد.

صفحه 80 کتاب دادگستر جهان

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس