خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


بررسی تقابل شیطان با نماز


قیمت پشت جلد: 740000 ریال
قیمت برای شما: 584,600 ریال 21 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: سه شنبه 10 بهمن 1402

توضیحات

کتاب "بررسی تقابل شیطان با نماز"  اثری از محمدعلی جابری که توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسیده است. این کتاب ارزشمند در قطع رقعی و در 146صفحه تدوین شده است. از ابتدای آفرینش بشر تا به امروز انسان در تقابل با شیطان بوده است که پیروزی در این تقابل و جنگ باعث رسیدن شما به الله می شود.

درباره کتاب بررسی تقابل شیطان با نماز:

کتاب حاضر که نوشته محمدعلی جابری می باشد درباره یک موضوع مهم بشریت یعنی تقابل شیطان با نماز آن می باشد که همیشه انسان با آن سروکار داشته و از آن مصون نیست. شیطان دشمن قسم خورده انسان می باشد که میخواهد با از بین بردن و جلوگیری از انجام این فریضه مهم انسان را به مسیر کج بکشاند و سرانجام آن را از خدا دور کند و به ذلت بکشاند.

شیطان در مبارزه با فرزندان آدم علیه السلام به دنبال ضربه فنی کردن آنان است. برای اینکه با همان حرکت اول بتواند حریف را از میدان به در کند، می رود سراغ نقطه های حساس. سعی می کند مثل همین جنگ های امروزی تأسیسات زیربنایی را نابود کند. تمام تلاشش را می کند تا ستون ساختمان دین انسان را ویران کند. که اگر موفق شود به مقصود نهایی خود رسیده است. از طرفی به خوبی می داند که ستون ساختمان دین، نماز است. برای همین یک راست می رود سراغ نماز...

کتاب بررسی تقابل شیطان با نماز سعی کرده است که دشمنی های شیطان با ستون دین ما یعنی نماز را به تصویر بکشد و با ارائه راهکارهایی به ما یاد دهد که چگونه با این دشمن قسم خورده مقابله کنیم. لازم به ذکر است که این کتاب در چهار فصل تدوین شده است. در فصل اول نویسنده سعی میکند اندکی درباره شیطان توضیح دهد سپس در فصل دوم جایگاه نماز را بیان می کند، همچنین در فصل سوم به موضوع اصلی کتاب یعنی تقابل شیطان با نماز و در فصل پایانی به راهکارهای مقابله با شیطان پرداخته است.

 ویدئو معرفی و مشخصات کتاب بررسی تقابل شیطان و نماز:

 

چرا خدا شیطان را آفرید؟

شاید کسی بپرسد، اصلا خدا برای چه شیطان را آفرید؟

آیا جهان بدون شیطان زیباتر نبود؟

آیا بدون وجود شیطان، بندگی خدا راحت تر نبود؟

کمی بیندیشیم، شاید همین سؤال هم از القائات شیطان باشد. او به هر طریق که شده باید راه من و تو را از خدا جدا کند و تصویر خدا را در ذهنمان خراب نماید. اگر -با دلایل عقلی- باورمان شد که خدا حکیم است، پس آفرینش شیطان هم حکیمانه است. نکته دیگر اینکه خدا شیطان را شیطان نیافرید؛ خودش بود که از اختیارش سوء استفاده کرد و راندۂ درگاه الهی شد.

از آن گذشته، شیطان برای اهل ایمان، نه تنها مضر نیست بلکه باعث رشد و تکامل است. دشمنی قوی پنجه مثل شیطان، انسان را از خمودی و بی تحرکی جدا میکند و نشاط می بخشد. کشتی گرفتن و خاک کردن کمر شیطان است که انسان را برسکوبالا می برد و مدال انسانیت را بر سینه اش آویزان میکند. یک مربی فوتبال برای آماده کردن تیمش، دیدار تدارکاتی با تیم قوی را برنامه ریزی میکند نه یک تیم ضعیف؛ این تیم قوی است که نقطه ضعف ها را برای بازیکن و مربی آشکار می کند.

به نظر یکی از فیلسوفان بزرگ قرن، آقای توین بی:

»هیچ تمدن درخشانی در جهان پیدا نشد، مگر اینکه ملتی مورد هجوم یک نیروی خارجی قرار گرفت و بر اثر این تهاجم، نبوغ و استعداد خود را به کار انداخت و آن چنان تمدن درخشانی را پی ریزی کرد».

خلاصه فصل اینکه شیطان دشمن ماست؛ از ما کینه ای دیرینه به دل دارد؛ قسم خورده است تا ما را گمراه نکند راحت ننشیند و برای به بیراهه کشاندنمان برنامه ها دارد. از پیش رو، پشت سر، راست و چپ برما هجوم می آورد تا ما شکرگزار خدایمان نباشیم. از زاویه دیگر که این آیه را ببینی متوجه میشوی که شیطان از چهار طرف حمله می کند تا انسان ها اهل نماز نشوند؛ چرا که بالاترين شكرهمین نماز است. در فصل بعد میکوشیم تا نمی از یم دریای نماز را بچشیم و درک کنیم که چرا شیطان دست نحسش را از سر نماز برنمیدارد.

علامت قبولی نماز:

امام صادق علیه السلام فرمودند:

هرکس دوست دارد بداند از نمازش بهره ای برده یا نه، ببیند آیا نمازش او را از زشتی ها و منکرات باز داشته است، هر اندازه نماز، او را از زشتی ها دور کرده، نمازش قبول شده است. (معانی الاخبار، ص 237)

به قول مولوی:

از قضا سرکنگین صفرا نمود

روغن بادام خشکی می فزود

در بخشی از کتاب بررسی تقابل شیطان با نماز می خوانیم:

٣. توجه به معانی نماز

از دیگر راه های نگهداری دل در نماز توجه به معانی آن است. در هر رکعت لااقل شش بار از رحمت خدا سخن میگویی، اعتراف میکنی که همه کاره عالم خداست، همه حمدها وستایشها زیبنده اوست، غیراز او کسی نیست که بخواهد یاورمان باشد؛ از بی نیازی و غنی بودن مولایت سخن می رانی و.... .

به مالک یوم الدین که رسیدی، کمی مکث کن، اشکالی ندارد دوباره و سه باره تکرارش کن! سعی کن به دلت حالی کنی از پس امروز، بود فردایی بانفست ازسختیهای جان کندن، تاریکیهای قبرو... سخن بگو. خیلی دغدغه زودتمام کردن نماز را نداشته باش، یادت باشد که «امام سجاد علی -همیشه- وقتی به آیه مالک یوم الدين می رسید این قدر تکرارش میکرد که نزدیک بود جان بدهد».

4. برطرف کردن عوامل حواس پرتی

مؤمن از یک سوراخ، دوبار گزیده نمی شود! کمی که حواست را جمع کنی، خودت می فهمی چه چیزهایی حواست را در نماز پرت میکند. شاید، سجاده ات را کنار تلفن و تلویزیون و... می اندازی؛ اصلا شاید همین نقش و نگارهای سجادهات باعث کم شدن حضورت درنمازشده؛ شاید فشار ادرار نمی گذارد در نماز حواست جمع باشد؛ و....

خلاصه کلام اینکه برای حضور قلب باید هر آنچه عامل حواس پرتی است را از خود دور کرد. بخشی از حواس پرتی ها مربوط به کار است که با نظم، باید مشکلش را حل کرد. کسی که مشخص نیست هر زمان چه کاری دارد، وقت نماز هم هزار کار دارد. بخشی هم مربوط به آرزوهاست که شیطان با طناب آرزوها انسان را ته چاه غفلت از خدا می فرستد. بخشی از حواس پرتی هم مربوط به محیط است، که باید عوامل محیطی را کنترل نمود.

چند توصیه برای کم شدن حواس پرتی

مکانی ساده و تمیز را برای نماز اختصاص دهیم؛

از پارچه سفید برای سجاده استفاده کنیم؛

قبل از نماز - لااقل چند دقیقه - با کسی صحبت نکنیم؛

قبل از نماز روزنامه نخوانیم، به اخبار گوش ندهیم؛

وقتی احساس نیاز به دست شویی داریم، به نماز نایستیم.

صفحه 72 و 73 کتاب

پشت جلد کتاب بررسی تقابل شیطان با نماز:

از بین بردن تسبیح هم دو راه دارد، یکی پس از دیگری دانه ها را شکستن و راه آسان ترنخ را پاره کردن؛ نخ که پاره شود دیگر خبری از تسبیح نیست که نیست. شیطان هم برای اینکه تسبیح دینمان را از دستمان در بیاورد، دو راه دارد: از بین بردن دانه دانه دانه ها و راه دوم پاره کردن نخ تسبیح. البته تجربه ابلیس بیش ازاین است که خودش را معطل دانه های تسبیح دین ما کند؛ یک راست می رود سراغ نخ تسبیح  و آن چیزی نیست جز نماز؛ نماز است که اگر از ما گرفته شود، دانه دانه خوبی های دیگر هم از وجود ما پر می کشند. به بیان دیگر شیطان از همان ابتدا به دنبال این است که ریشه نهال دینمان را از خاک ایمان بیرون بکشد؛ به فکر این است که همان ابتدا تیر خلاص را بزند و تبدیلمان کند به مرده ای متحرک و عمودی؛ به فکر این است که تمام خوبی هایتان را یک باره به تاراج ببرد؛ به فکر این است که شیوه ایمان را از جانمان بمکد.

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon

سلام کتاب خوب و دلنشینیه متن کتاب هم روان و اسان هستش

کاربر مهمان
سوالی داری بپرس