خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارت


باده گلگون


قیمت پشت جلد: 980000 ریال تاریخ بروزرسانی: پنج شنبه 30 دي 1400

توضیحات

کنون که انسان این جام جهان نما، بیش از هر زمان دیگری حقیقت خویش را به فراموشی سپرده، و از جام باده گلگون بی بهره مانده است؛ بجاست تا معنویت و خلاق را گمشده اصلی او در جهان معاصر بدانیم...

حضرت آیت الله العظمی حاج میرزا جواد آقا ملکی تبریزی عارفی کامل، اسطوره اخلاق و معنویت بود که به بیان مقام معظم رهبری این شخصیت والا باید به نسل جدید شناسانده شود تا راه و رسم او را به عنوان الگو بیابند.

به همین دلیل کتاب "باده گلگون" توسط انتشارات تراث در قطع وزیری و با 440 صفحه به چاپ رسیده است تا چهارصدوچهل کلمه در سیر و سلوک الی الله از این موحد عظیم را بیان کند.

بیانات مقام معظم رهبری:

مرحوم آقای آقامیرزا جوادآقا، جزو برجسته ترین فقهای سالک و عارف، در دوره متاخر به حساب می آیند که نظیر ایشان در نجف و بقیه شهرهایی که در این دوره اخیر چند نفری از این قبیل بوده اند، معدود است. اینها شاگردان برجسته مرحوم آخوند ملاحسین قلی همدانی هستند که آن بزرگوار، خود داستانی است از عظمت.

او در زمان حیات خود، قبله اهل معنا بود و امروز قبر آن بزرگوار، محل توجه اهل باطن و اهل معناست. من از امام (ره) پرسیدم: شما مرحوم آقا میرزا جواد آقا را درک کردید؟ ایشان با اظهار تاسف گفتند: افسوس، نه؛ نشد که من درس ایشان و جلسات ایشان را به طور کامل درک کنم.

احتیاج داریم ما؛ حاج میرزا جوادآقا باید معرفی بشود، هویت حقیقی این شخصیت بزرگوار پخش بشود در میان جوان های ما؛ میبینید اقبال جوان ها به این چیزهارا؛ این تشنگی را باید با آب زلال برطرف کرد. 

ما چنانچه آب گل آلود یا آب مسموم هم بدهیم، این تشنگی برطرف خواهد شد اما با چی؟! نباید بگذاریم تشنگی این عطشی که وجود دارد با این آب های مسموم گل آلود متعفن برطرف شود. باید این تشنگی بماند و با آب زلال و گوارا، عرفان حقیقی و معنوی برطرف بشود.

ادب مصلی:

روایت شده که مولای ما امام جعفر صادق در نمازی قرآن تلاوت می کرد؛ پس حالت غش به آن حضرت دست داد؛ چون به خود آمد از ایشان سوال شد: چه شد که حالت شما این چنین شد؟!

فرمود بدین مضمون: آیات قرآن را آنقدر تکرار کردم تا به حالی رسیدم که گویی آن آیات را از آن که نازل کرده است، بدون واسطه در کمال روشنی و بالعیان می شنوم، پس نیروی بشری تاب این مکاشفه جلال الهی را نیاورد.

صفحه 47 کتاب باده گلگون

صور برزخی و تعبیر خواب:

برای هر چیزی در هر عاملی، صورتی غیر از صورت آن در عالم دیگر است و آنچه را که انسان در خواب می بیند و وقایعی را که در آینده می خواهد واقع شود، و به صورت های برزخی آن را در خواب مشاهده می کند.

از همین باب است و لذا آنان که حقایق صورت های برزخی را می دانند این گونه رویاها را تعبیر می کنند و قضیه هم همان می شود که آنها گفته اند.

به عنوان مثال در زمان حجاج مردی در خواب دید که بر دیوار مسجد رسول خدا کبوتر سفید و زیبایی نشسته است، ناگهان بازی آمد و او را ربود. این خواب را بر ابن سیرین عرضه داشتابن سیرین گفت: این رویای صادقه ای است و تعبیرش این است که حجاج دختر عبدالله بن جعفر را به حباله نکاح در خواهد آورد.

چند روزی نگذشت که این ازدواج واقع شد؛ از این سیرین از وجه این تعبیر سوال شد، گفت مسجد، صودت خانواده شریف است و کبوتر، صورت دختر بزرگان و باز، صورت مرد قدرتمند ستمگر است و امروز در مدینه بیتی شریف تر از بیت عبدالله بن جعفر نیست و در آن خانه دختری زیباتر از دختر عبدالله نیست...

صفحه 155 کتاب باده گلگون

طریقه انبیاء، انذار و تبشیر خلق:

ای عزیز انبیا الهی برای مردم هم خوف را متذکر میشوند و هم رجا را ولی در موارد جزئی، حال طرف را ملاحظه می نمودند؛

اگر کسی را می دیدند که کسالت و تنبلی بر او عارض گشته و به اوامر و نواهی پروردگار چندان توجهی ندارد مثل عامه مردم؛ برای چنین کسی از خوف و خشیت از خدا سخن گفتند تا با تازیانه خوف او را به چاده مستقیم برانند. 

و اگر احیانا کسی را مشاهده می کردند که خوف بر او غلبه نموده و رجا و امدواریش کم شده، به گونه که به قنوط و ناامیدی میل نموده است، آیاا رحمت را بر او می خواندند و اسباب رجا را برایش می شمردند و از این را او را از ناامیدی که مایه هلاکت اوست با می گردانیدند

صفحه 164 کتاب باده گلگون

ضرورت توسل سالک عاجز به اولیا الهی:

ای عزیز از اهم مهمات برای سالک عاجز از اصلاح نفس آنکه در آخر هر شب به سر سلسله شب زنده داران آن شب و سرکشیک طلایه داران شب، یعنی مال معصومین متوسل گردد و آنها را به حمایت خویش طلبد و سلام و درود بر روان مطهر آنان بفرستد.

از آنها درخواست کند که در نزد پروردگار، شفیع او شوند و قبول توبه او را خواست نماید و او را در نظر داشته و در دسته و گروه و دعوت کنندگان خود قرار دهند.

از خدا بخواهند که از او خشنود گرر و او را به درگاه خود بپذیرد و به آن سادات کرام ملحق سازد و او را از شیعیان مقرب و دوستان قدیمی و مطیع آنان قرار دهد.

صفحه 238 کتاب باده گلگون

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس