خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 420000 ریال
قیمت برای شما: 403,200 ریال 4 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 18 دي 1401

توضیحات

اگر مرد يا زني بتواند براي رفع كدورت و بوجود آوردن صميمت در خانواده اي پيش قدم شود، بهترين ثواب ها را كسب كرده است. در اين كتاب خوانندگان ياد مي گيرند كه چگونه با گذشت با اراده، با مثبت انديشي و محبت و انتقاد پذيري، فداكاري، صبوري، دورانديشي از زندگي لذت مي برند. كتاب "همسر دوست داشتني" راه و رسم محبت كردن همسران به همديگر را در چهارچوب شرع و دين مقدس اسلام بيان مي دارد.

من دیگر خسته نباشید نمی گویم:

صبح شده است و باید هر چه زودتر به محل کار خود بروی. با خانواده خود خداحافظی میکنی و سوار تاکسی میشوی. به راننده سلام میکنی و به او میگویی: خسته نباشید! و وقتی که به اداره خود می رسی با همکارانت رو برو می شوی به آنان سلام کرده و دست می دهی و باز میگویی: خسته نباشید!

ما عادت کرده ایم به هر کسی که به کاری مشغول است، «خسته نباشید» میگوییم.

این کار پسندیده ای است که ما احساسات خوب خود را نسبت به دیگران به زبان آوریم. ولی من به راننده و همکار و دیگران، «خسته نباشید» نمی گویم! حتما تعجب می کنی؟ من به جای «خسته نباشید» چنین می گویم: «عبادتت قبول!»

شاید بگویی که چرا داخل تاکسی و اداره را با مسجد و محراب اشتباه گرفته ای؟ آری، حق داری که چنین بگویی! از آن زمانی که ما عبادت را فقط نماز و روزه دانستیم، از آن زمانی که از دین واقعی دور شدیم، از آن زمانی که عرفان و معنویت را فقط در گوشه خلوت و انزوا جستجو کردیم، دیگر از کمال و سعادت راستین فاصله گرفتیم و از اسلام واقعی دور شدیم...

این لیست را بگیر و خرید کن!

حتما برایت پیش آمده است که همسرت به تو گفته است که گوشت در منزل تمام شده، برو مقداری گوشت خریداری کن!

و تو که خیلی خسته ای، نمی دانی چه کنی، می خواهی مقداری استراحت کنی، ولی همسر شما می خواهد برای شام، غذا تهیه کند، سرانجام تصمیم میگیری برای خرید بیرون بروی. آیا فکر میکنی که این کار تو نزد خدا ثواب و پاداش هم دارد؟

آری، تو می روی برای خانه خرید کنی و باید بدانی که چه ثوابی برای تو نوشته می شود؟

آیا موافقی ببینیم که امام سجاد برای این خرید چه امتیازی می دهد؟ آن حضرت فرمود: وقتی به بازار می روم و برای خانواده خود، گوشت خریداری میکنم، این کار را از آزاد کردن یک بنده، بهتر می دانم.حتما شنیده ای که پیامبر چند روز قبل از ماه رمضان برای مردم سخنرانی کرد و برای مردم در مورد عظمت ماه رمضان سخن گفت.

آری، ماه رمضان بسیار عزیز است و اگر تو بتوانی در این ماه مؤمنی را افطاری بدهی خدا به تو ثواب آزاد کردن یک بنده می دهد. فکر میکنم منظور مرا فهمیدی! اگر بروی و برای خانواده خودت خرید کنی این کار تو همانقدر ثواب دارد که افطاری دادن در ماه رمضان!

صفحه 46 کتاب همسر دوست داشتنی

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس