خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 2000000 ریال
قیمت برای شما: 1,900,000 ریال 5 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: يکشنبه 11 ارديبهشت 1401

توضیحات

میراث گران بهایی که از رئیس مذهب امام جعفر صادق به ملل و اقوام مختلف جهان به ارث رسیده نهضت علمی گرانمایه ای است که از هر جهت غنی و پربار بود. کتاب "امام صادق از ولادت تا شهادت" نیز به قلم علامه فقید سید محمد کاظم قزوینی به سراغ زندگی و زمانه آن امام بزرگوار رفته است.

این کتاب بزرگ ترین، پربار ترین و جامع ترین کتاب پیراموت امام صادق می باشد. علامه قزوینی در این دایره المعارف بزرگ موفق شد که تعداد 5000 نفر از شاگردان امام صادق را گردآوری کند و به این وسیله خلا کتاب رجال ابن عقده را پر کرد و تعداد یک هزار نفر بر حجم آن افزود. برای خرید کتاب و انواع محصولات فرهنگی می توانید به سایت گنج صادق مراجعه کنید

پیشنهاد ما: خرید نهج البلاغه

بخشی از کتاب امام صادق از ولادت تا شهادت:

صفوان جمال روایت کرده که من در حیره (شهری نزدیک کوفه ) و در معیت امام صادق بودم که ربيع آمد و به امام گفت:

فرمان منصور عباسی را اجابت کن، کمی بعد دیدم امام بازگشت.

من به امام عرض کردم سرورم چه زود منصرف شدید؟ امام فرمود: منصور سوالی داشت ، شما از ربيع سؤال کن که منصور چه سوالی داشت . صفوان گفت : بین من و ربيع سابقه دوستی بود من نزد ربیع رفتم و از او جریان را پرسیدم . ربیع گفت : امر عجیبی را به تو خبر دهم.

اعراب به قصد چیدن قارچ بیابانی بیرون رفته بودند که موجودی را افتاده بر خاک پیدا می کنند، آن موجود را آنها نزد من آوردند و من هم آنرا نزد منصور خلیفه عباسی بردم همین که آن را دید گفت این را کنار ببر و امام صادق را دعوت کن و من چنین کردم و برای تبیین موضوع امام ما را دعوت کردم.

منصور به امام عرض کرد به من خبر دهید در هوا چه چیز است ؟ امام فرمود: در هوا موج مكفوف وجود دارد. سؤال کرد: آیا ساکن هم آنجا یافت می شود؟ پاسخ داد: آری

سؤال کرد، ساکنان آن چه موجوداتی هستند؟ 

پاسخ داد: مخلوقاتی که بدن آنها بدن ماهی و سر آنها سرهای پرنده است و مانند خروس ، تاج و جیل دارند و بالهایشان شبیه بال پرندگان و رنگارنگ هستند، و حتی از نقره براق نیز روشنترند، خلیفه گفت: تشت را بیاور و من هم آوردم به خدا سوگند همانطور که امام فرموده بود چنان موجودی در تشت بود.

همینکه امام به آن نگاه کرد فرمود: این همان خلقی است که موج مكفوف در آن ساکن است و منصور اجازه خروج داد.

به محض اینکه امام صادق از آن مجلس خارج شد و منصور خلیفه عباسی گفت : ای ربیع وای بر تو این فرد عالمترین است و چون خاری در گلوی من است !..

صفحه 190 کتاب امام صادق از ولادت تا شهادت

پیشنهاد ما: کتاب مکیال المکارم

سبد خرید این کتاب فعلاً فعال نیست

سعی می کنیم این کتاب رو در اسرع وقت موجود کنیم

از این که با شکیبایی همراه ما هستید از شما متشکریم

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس