خرید انواع کتاب قرآن و مفاتیح الجنان با بالاترین تخفیف + طراحی یادبود رایگان حتماً ببینید

ادبیات فارسی

ادیان و مذاهب

اصول دین و اعتقادات

اهل بیت (ع)

سبک زندگی

قرآن

کودک و نوجوان

علوم و فنون

حوزه علمیه

احادیث | ادعیه | زیارتقیمت پشت جلد: 1300000 ریال
قیمت برای شما: 1,027,000 ریال 21 درصد تخفیف
تاریخ بروزرسانی: چهار شنبه 11 بهمن 1402

توضیحات

کتاب العرف الوردی نوشته ی جلال الدین سیوطی و ترجمه شده توسط محمود مطهری نیا توسط انتشارات جمکران به چاپ رسیده است.

کتاب العرف الوردی پیرامون چیست؟

از زمان حضرت آدم(علیه السلام) دربارۀ موضوع منجی آخرالزمان صحبت به میان آمده و ادیان، مذاهب و فرق مختلف به فراخور شرایط زمانی و مکانی خود، ابعادی از آن را مورد توجه قرار داده‌اند. دین مبین اسلام نیز از این قاعده مستثنا نبوده و پیامبر اکرم‌(صلی الله علیه و آله)، پیروان خود را از این موضوع باخبر کرده‌اند. گزارش‌ها و روایات آخرالزمانی در منابع اسلامی، گاه به نقل از معصوم(علیهم السلام) آمده، گاه به نقل از پیروان ایشان.
ألعَرْفُ الوَرْدی فی أخْبار المَهْدی، کتابی به زبان عربی در موضوع مهدویت، از جمله تألیفات سُیوطی، دانشمند شهیر و پرکار اهل‌سنت است. وی در این کتاب، احادیث نقل‌شده در منابع اهل‌سنت درباره حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) را گردآوری کرده است. تعداد روایات ارائه شده در کتاب، ۲۵۵ مورد است که دربارۀ حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه)، دوره ظهور، حوادث آخرالزمان و پس از امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه) است.

در بخشی از کتاب العرف الوردی می خوانیم:

(69) و أخرج (ك) الحاكم عن أبي سعيد قال: قال رسول اللّه(صلی الله علیه و آله): «ينزل بأمتي في آخر الزمان بلاء شديد من سلطانهم، حتّی تضيق الأرض عنهم، فيبعث اللّه عز و‌جل رجلا من عترتي، فيملأ الأرض قسطا و عدلا، كما ملئت ظلما و جورا، يرضی عنه ساكن السماء و ساكن الأرض، لا تدخر الأرض‌ شيئا من بذرها إلّا أخرجته و لا السماء شيئا من قطرها إلّا صبّته، يعيش فيهم سبع سنين أو ثمان أو تسعا».(69) حاکم نیشابوری از ابوسعید نقل کرده که رسول خدا(صلی الله علیه و آله) فرمود: «امتم در آخرالزمان دچار بلایی شدید از ناحیه سلطانشان خواهند شد تا جایی که عرصه زمین بر آنان تنگ شود. پس از آن، خداوند مردی از عترتم را برمی‌انگیزد. او زمین را همان‌گونه که لبریز از ظلم و جور شده باشد، سرشار از قسط و عدل خواهد نمود؛ ساکنان زمین و آسمان از او راضی خواهند بود و زمین نیز همه بذرهای خود را می‌رویاند و آسمان هم تمام قطرات خود را فرومی‌ریزد. در میان آنان هفت، هشت یا نه‌سال زندگی می‌کند».

 
 

ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت

موارد بیشتر arrow down icon
سوالی داری بپرس