ادبیات فارسی ادیان و مذاهب اصول دین و اعتقادات اهل بیت (ع) سبک زندگی قرآن کودک و نوجوان علوم و فنون حوزه علمیه احادیث | ادعیه | زیارت


خلاصه کتاب

گستره ي كلمات در يك فرهنگ نشان بارزي از غني بودن آن فرهنگ است، تقريبا دو درصد كلمات فرهنگ گويش دزفولي بنيان فارسي باستان و فارسي پهلوي را دارد. نكته جالب توجه اينكه فرهنگي مانند زبان انگليسي پيش از تحول صنعتي مقادير زيادي از كلمات دزفولي را به عاريت گرفته و زبان خود را تكميل كرده، در زبان فرانسه نيز كلماتي چند از فرهنگ گويش دزفولي وارد شده است و نيز اكثريت قريب به اتفاق كلمات در زبان هندي ريشه دزفولي دارد. آنچه قريب به يقين است اين است كه فرهنگ گويش ما طي قرون متمادي توسط افراد مقيم در منطقه خلق و ساخته شده است و چون محدوده ي منطقه دزفول بصورت دژي محكم بوده مهاجمين دسترسي به مردم و ميراث آنها را نداشته اند بنابراين گويش ـ فرهنگ و آداب و سنن مردم محفوظ مانده است. كتاب فرهنگ و گويش دزفولي به بررسي لغات موجود در فرهنگ و زبان مردم دزفول مي پردازد.


این کتاب فعلا موجود نیست . برای سفارش این کتاب با شماره های 09907632009 - 02537743160 تماس بگیرید. منتظر تماس شما هستیم.
ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت
سفارش تلفنی 025-37743160

موارد بیشتر arrow down icon

کتاب‌های مشابه