ادبیات فارسی ادیان و مذاهب اصول دین و اعتقادات اهل بیت (ع) سبک زندگی قرآن کودک و نوجوان علوم و فنون حوزه علمیه احادیث | ادعیه | زیارت


خلاصه کتاب

آثار علمي و نوشته هاي شيخ صدوق در موضوعات مختلف فقهي و غيرفقهي را تا سي صد اثر نوشته اند. كتاب علل الشرائع از آثار برگزيده شيخ صدوق مي باشد اين عالم بزرگ در سال 307 هـ ق در قم ديده به جهان گشود. شيخ طوسي ولادت او را به دعاي امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف ـ كه رخدادي مشهور مي باشد ـ دانسته است كه نشان از عظمت مقام وي و پدرش دارد. تعبير به محمدون ثلاث در كلمات فقها اشاره به ايشان، ثقة الاسلام كليني و شيخ طوسي دارد. كه هر سه، نويسندگان كتب اربعه شيعه مي باشند. شيخ صدوق پس از فوت پدر در سن 22 يا 23 سالگي براي دست يابي به روايات پيشوايان معصوم عليهم السلام به مناطقي از سرزمين هاي اسلامي از ري، بلخ و بخارا گرفته تا بغداد،‌كوفه و مدينه و ديگر مراكز علمي شيعه و سني مسافرت نمود و با جمع آوري آن ها، مجموعه هاي گران سنگي را در علوم مختلف اسلامي به اسلام و تشيع عرضه داشت. كتاب حاضر در دو جلد با نام علل الشرايع به دانستني هاي احكام خداوند مي پردازد مانند اينكه چرا آدم را آدم مي گويند چرا حوا را حوا مي نامند چرا وضو وضع گرديد؟ علت وضع قوانين اسلام چيست و ...؟ و صدها سوال ديگر در كتاب علل الشرايع بدانها پاسخ داده مي شود.


این کتاب فعلا موجود نیست . برای سفارش این کتاب با شماره های 09907632009 - 02537743160 تماس بگیرید. منتظر تماس شما هستیم.
ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت
سفارش تلفنی

موارد بیشتر arrow down icon