ادبیات فارسی ادیان و مذاهب اصول دین و اعتقادات اهل بیت (ع) سبک زندگی قرآن کودک و نوجوان علوم و فنون حوزه علمیه احادیث | ادعیه | زیارت

حقوق اقتصادی


خلاصه کتاب

تنظيم روبط اجتماعي بر اساس معيار هاي الهي يكي از اهداف اديان و نيز مصلحان و كوشندگان عرصه عمومي بوده است. تمامي اديان الهي تلاش كرده اند تا در سايه ي اخلاق، پليس باطني را تقويت نمايد و از اين رهگذر نياز به پليس بيروني را كاهش دهند. رساله ي حقوق امام سجاد عليه السلام يكي از متوني است كه در پي بيان و معرفي ضوابط اخلاقي مكتب اهل بيت عليهم السلام است. ايشان در اين رساله با بيان حقوق عبادات و حقوق اعضاي بدن، در عرصه ي خصوصي مقدمات نهادينه شدن اخلاق در جامعه را فراهم آورده است. مجموعه ي جستارهايي در رساله ي حقوق امام سجاد عليه السلام به قلم مرجع عظيم الشان و دانشمند فرزانه حضرت آيت الله العظمي يثربي آماده و تقديم شده است كه قدمي ارزشمند در راستاي تعميق و نشر فرهنگ ناب مي باشد. يكي از مسائل مهمي كه در عرصه ي اجتماع وجوددارد وعدم توجه مناسب به آن موجب نابساماني هاي فراوان اخلاقي و اجتماعي مي گردد، مسائل اقتصادي و مادي مي باشد، اسلام با توجه به نگرشي كه به انسان دارد، در زمينه ي مسائل اقتصادي راه حل هايي ارائه داده است. حضرت امام سجاد عليه السلام در فرازهايي از رساله ي حقوق، به تبيين حقوق اقتصادي پرداخته اند. فلذا كتاب حاضر كه نهمين جلد مجموعه فوق است با محور قرار دادن رساله ي حقوق به تبيين حقوق صدقه، ثروت، بستانكار، سائل و مسئول، پرداخته است.


این کتاب فعلا موجود نیست . برای سفارش این کتاب با شماره های 09907632009 - 02537743160 تماس بگیرید. منتظر تماس شما هستیم.
ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت
سفارش تلفنی 025-37743160

موارد بیشتر arrow down icon