ادبیات فارسی ادیان و مذاهب اصول دین و اعتقادات اهل بیت (ع) سبک زندگی قرآن کودک و نوجوان علوم و فنون حوزه علمیه احادیث | ادعیه | زیارت


خلاصه کتاب

در جهان حاضر مذاهب و فرقه‌هاي گوناگوني وجود دارد كه هر يك داراي نظريات و ديدگاه‌هاي متعددي پيرامون مباحث اعتقادي و فقهي مي‌باشند. اين تنوع بينش موجب تعد هنجارها و باورها شده است. مذاهب اسلامي در عين داشتن تكثر فكري و عملي داراي جهات اشتراك فراواني نيز مي‌باشند. برخي با تاكيد بر افراطي بر نقاط اختلاف و برجسته‌سازي آنها سعي در جلوه دادن چهره تشتت و افتراق ميان امت اسلامي را دارند. و در نقطه مقابل عده‌اي از روي غفلت مواضع متفاوت مذاهب را ناديده مي‌انگارند. لازم است در راستاي تقريب ميان مذاهب اسلامي و نيز همزيستي مسلامت آميز مسلمانان در سراسر جهان لازم است انديشوران مسلمان با دقت و به دور از افراط او تفريط ساير مذاهب را مورد بازشناسي قرار دهند. اثر حاضر گامي است به سوي شناخت انديشه‌هاي فقهي، آراي كلامي و منابع و تحولات مذاهب اسلامي كه وي با رجوع به منابع معتبر و مهم هر مذهبي به توصيف و تبيين آن پرداخته است. البته در پايان هر مذهبي نقد مختصري نيز بدان ايراد كرده است.


این کتاب فعلا موجود نیست . برای سفارش این کتاب با شماره های 09907632009 - 02537743160 تماس بگیرید. منتظر تماس شما هستیم.
ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت
سفارش تلفنی 025-37743160

موارد بیشتر arrow down icon