ادبیات فارسی ادیان و مذاهب اصول دین و اعتقادات اهل بیت (ع) سبک زندگی قرآن کودک و نوجوان علوم و فنون حوزه علمیه احادیث | ادعیه | زیارت


خلاصه کتاب

بلوچستان از نخستين مناطق جنوبي ايران بود كه در رقابت كشورهاي اروپايي به علت همسايگي با هندوستان و داشتن نقش معبر براي اين سرزمين مورد توجه آنها قرار گرفت. تحقيق و پژوهش در تاريخ منطقه نشان مي‌دهد كه دولتمردان كشور ايران در دوره قاجار چگونه به سرزمين هاي پيراموني ايران نگاه مي‌كردند. هم چنين بررسي تاريخ بلوچستان در اين دوره روشن مي‌سازد كه حاكمان و سياستمداران آن زمان به مسايل سياسي جهان تا چه انازه آگاه بودند و چه موضعي در برابر ديپلماسي فعال خارجي داشتند و آيا توانستند در تحولات سريع سياسي جهان منافع كشور را حفظ كنند؟ مطالعه و بررسي نحوه برخورد حاكمان اين دوره با مردم بلوچستان چگونگي اداره اين ناحيه و پيامدهاي سياست اعمال شده اوضاع سياسي و اجتماعي بلوچستان، اعمال سياستهاي خارجي به ويژه انگلستان در اين ايالت، آگاهي از اوضاع تاريخي اين ايالت،‌و تاثير گذاري سياستهاي حكومت قاجاري در داخل و انگليسي‌ها از خارج به خصوص در مورد تعيين محدوده‌هاي مرزي كه بلوچستان را به دو منطقه نفوذ و سلطه مشخص مي‌كرد از موارد مورد بحث و از انگيزه‌هاي اصلي اصلي تحقليق اين موضوع مي‌باشند.


این کتاب فعلا موجود نیست . برای سفارش این کتاب با شماره های 09907632009 - 02537743160 تماس بگیرید. منتظر تماس شما هستیم.
ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت
سفارش تلفنی 025-37743160

موارد بیشتر arrow down icon