ادبیات فارسی ادیان و مذاهب اصول دین و اعتقادات اهل بیت (ع) سبک زندگی قرآن کودک و نوجوان علوم و فنون حوزه علمیه احادیث | ادعیه | زیارت


خلاصه کتاب

اميرمومنان عليه السلام در خطبه اول نهج البلاغه مي‌فرمايند: «جعله سبحانه و تعالي للاسلام علماً» خداوند متعال كعبه را پرچم اسلام قرار داد، در خطبه معروف حضرت زهرا عليها السلام درآمده است كه فرمودند:«و الحج تسنيه للدين»؛ حج، علو و رفعت اسلام است. با اين دو فرمايش بايد ديد چه اسراري در آن نهفته است كه جز با بقاي آن دين قوام نمي‌يبد و جز در سايه بزرگداشت آن، دين رفعت و تعالي نخواهد داشت. در حديث ديگري فضيلت حج، از نماز و روزه والاتر بيان شده است، بنابراين عبادت حج، وجود متفاوت و احكام متفاوت نسبت به ساير اعمال دارد. اثر حاضر كه متن اصلي آن مناسب حج حضرت آيت الله العظمي سيد ابوالقاسم خوئي رحمه الله مي‌باشد، به تبيين و تشريح و استدلالات مربوط به احكام و مسايل حج پرداخته است. مباحث مطرح در ذيل متن اصلي مكاسب ضمن بحث و بررسي و طرح اشكالات و استدلالات متقن فقهي و علمي، در برگيرنده فتاواي فقهي مولف در موضوع حج مي‌باشد.


این کتاب فعلا موجود نیست . برای سفارش این کتاب با شماره های 09907632009 - 02537743160 تماس بگیرید. منتظر تماس شما هستیم.
ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت
سفارش تلفنی 025-37743160

موارد بیشتر arrow down icon