ادبیات فارسی ادیان و مذاهب اصول دین و اعتقادات اهل بیت (ع) سبک زندگی قرآن کودک و نوجوان علوم و فنون حوزه علمیه احادیث | ادعیه | زیارت

اکمال دین در غدیر حقیقتی انکارناپذیر

مولف (سراینده): آیت الله محمد یثربی مترجم: ---

خلاصه کتاب

بي ترديد دوران صدر اسلام زمان پيدايش دو مذهب عمده شيعه و سني است. همچنين مسلم است كه دو گروه ياد شده، داراي اختلاف در ديدگاه مي‌باشند كه مي‌توان اساسي‌ترين تفاوت را در نگاه به مساله امامت و خلافت پس از رول اكرم صي الله عليه و آله جستجو كرد. مذهب تشيع مهم‌ترين فراز تاريخي در مورد نصب خليفه توسط خداوند و ابلاغ آن به وسيله رسول اكرم صلي الله عليه و آله را روز غدير مي‌داند. هر چند روز غدير و ماجراي اعلام عمومي رسول الله صلي الله عليه و آله در مورد جانشين ايشان نزد شيعيان قطعي و مسلم است،‌اما به فراخور اهميت اين روز واكنش‌هايي از سوي اهل سنت در ديده محقق مي‌آيد. اين نوشتار در فصل اول به اثبات نزول آيه اكمال در روز غدير پرداخته كه تحقيقي بسيار جالب و مفيد مي‌باشد و در فصل دوم به اثبات تواتر حديث غدير و بررسي دقيق واژه مولا از ديدگاه مذهب اهل بيت عليهم السلام و برخي اهل سنت پرداخته است.


این کتاب فعلا موجود نیست . برای سفارش این کتاب با شماره های 09907632009 - 02537743160 تماس بگیرید. منتظر تماس شما هستیم.
ارسال به سراسر ایران
تضمین رضایت
سفارش تلفنی 025-37743160

موارد بیشتر arrow down icon

کتاب‌های مشابه